Trwa ładowanie...
d15bdjn

Rosja szerzy kłamstwa na temat szczepionki na COVID-19. Tak twierdzi szef sił zbrojnych Wielkiej Brytanii

Generał Sir Nick Carter przekonuje, że Rosja dąży do destabilizacji na całym świecie, siejąc dezinformacje na temat szczepionki na koronawirusa. Podobne działania podejmują Chiny. Szef sił zbrojnych ostrzega, że takie informacje bardzo szybko rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
d15bdjn

Szef sił zbrojnych Wielkiej Brytanii powiedział, że taktyka propagandowa odzwierciedla strategię "wojny politycznej" agresywnie podjętej przez Pekin i Moskwę, „mającą na celu podważenie spójności” na Zachodzie.

Koronawirus i dezinformacja

Generał Carter oskarżył „autokratycznych rywali” o „manipulowanie środowiskiem informacyjnym” w celu wykorzystania kryzysu COVID-19 do celów strategicznych - w tym „prorosyjskiej polityki w zakresie szczepionek”.

W trakcie przemówienia w Thinktank Policy Exchange Carter podkreślał, że „narracje dezinformacyjne” miały przeniknąć do grup antyszczepionkowych w mediach społecznościowych. Przykładowo w lipcu fałszywy komunikat prasowy został opublikowany na stronach internetowych prorosyjskiego samozwańczego państwa w Ługańsku na wschodzie Ukrainy. Twierdzono niezgodnie z prawdą, że Stany Zjednoczone przeprowadziły testy szczepionek na ukraińskich ochotnikach, co doprowadziło do śmierci niektórych z nich.

d15bdjn

Wielka Brytania: Rosja i Chiny robią to celowo

Takie próby nigdy nie zostały podjęte, ale błędne informacje bardzo szybko rozpowszechniły się w mediach społecznościowych. Carter powiedział, że był to przykład „cyfrowego autorytaryzmu” obok dobrze znanych kremlowskich cyberataków i ataków hakerskich. Dodał, że podobne podejście przyjęły Chiny, gdzie „Komunistyczna Partia Chin kształtuje przyszłość masowej inwigilacji".

Kraje takie jak Rosja i Chiny, argumentował Carter, „postrzegają kontekst strategiczny jako ciągłą walkę, w której instrumenty niemilitarne i militarne są używane bez ograniczeń bez jakiekolwiek rozróżnienia między pokojem a wojną.

Czy mogę nagrywać policjantów podczas interwencji?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15bdjn

Podziel się opinią

Share
d15bdjn
d15bdjn
Więcej tematów