Trwa ładowanie...
d1yiqwg

Pyton tygrysi nawiedził Gliwice. Pojawił się też w Oświęcimiu

Pyton tygrysi znaleziony w ten sam dzień w dwóch różnych miastach. Jeden z nich nawiedził sypialnie mieszkańca Oświęcimia, a drugi znalazł się na ogrodzeniu posesji znajdującej się w Gliwicach. Oba przypadki zakończyły się szczęśliwie – w Gliwicach interweniowała Straż Pożarna, a w Oświęcimiu oddział OTOZ Animals Oświęcim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pyton tygrysi schwytany w Gliwicach i Oświęcimiu tego samego dnia.
Pyton tygrysi schwytany w Gliwicach i Oświęcimiu tego samego dnia. (Pixabay.com)
d1yiqwg

Pyton w obu przypadkach uciekły swoim właścicielom i rozpoczęły poznawanie okolicy. Jak poinformował na swoim facebooku oświęcimski oddział Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals, udało się już odnaleźć właściciela pytona z Oświęcimia:

Czytaj też: Pyton z trzema oczami. Niespodziewane znalezisko w Australii

d1yiqwg

Okazało się, że pyton uciekł tydzień wcześniej swoim opiekunom. Z ich mieszkania wąż wydostał się prawdopodobnie przez okno, a do miejsca, w którym go znaleziono, wślizgnął się po parapecie.

Właściciel gliwickiego pytona nadal nie został zidentyfikowany. Warto zaznaczyć, że za nieupilnowanie groźnego zwierzęcia i tym samym stworzenie zagrożenie, może grozić kara.

Pyton tygrysi – czy jest groźny

Pytony nie są jadowite, ale posiadają ostre zęby i w razie poczucia zagrożenia mogą zaatakować. Najczęściej jednak nie wykazują agresji.

Czytaj też: Zwierzę, które pożera skały i wydala piasek. Naukowcy nie mają pojęcia, jak to robi

d1yiqwg

Podziel się opinią

Share

d1yiqwg

d1yiqwg
Więcej tematów