Problem użytkowników portalu randkowego. Skradziono ich poufne dane

Problem użytkowników portalu randkowego. Skradziono ich poufne dane

Problem użytkowników portalu randkowego. Skradziono ich poufne dane
Źródło zdjęć: © Fotolia / stokkete
06.05.2016 12:15

Po włamaniu do niezabezpieczonej bazy danych serwisu randkowego BeautifulPeople.com prywatne dane ponad miliona jego użytkowników zostały wystawione na sprzedaż w sieci przez cyberprzestępców. Wśród nich znajdują się informacje takie jak: nazwiska, numery telefonów, adresy czy preferencje seksualne użytkowników. Doszło także do wycieku ponad 15 milionów prywatnych wiadomości wysyłanych pomiędzy użytkownikami - donosi firma antywirusowa Eset.

Portal BeautifulPeople.com, który sam siebie opisuje jako „portal randkowy tylko dla pięknych ludzi”. stał się kolejnym celem cyberprzestępców. Wyciek prywatnych danych użytkowników portalu został zauważony przez badacza bezpieczeństwa Chrisa Vickery’ego w grudniu zeszłego roku. Vickery poinformował serwis randkowy o swoim odkryciu, a ten następnie zabezpieczył bazę danych – niestety nie wystarczająco szybko. Dane użytkowników zostały przejęte przez cyberprzestępców, zanim zarządzający portalem mieli szansę zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom.

BeautifulPeople.com oświadczył, że ujawnione dane pochodziły z „testowego serwera”, na którym znajdowały się informacje o użytkownikach, którzy założyli konto w portalu przed lipcem zeszłego roku. Jak podał serwis w swoim oficjalnym oświadczeniu, wszyscy użytkownicy, których dane znajdowały się w niezabezpieczonej bazie danych, zostali poinformowani o wycieku.

Aby uchronić się przed pozyskaniem prywatnych danych przez niepowołane osoby, radzimy aby ograniczyć informacje, które podaje się w sieci –. dzielenie się swoimi zainteresowaniami jest zrozumiałe, ale udostępnianie swojego adresu zamieszkania może okazać się ryzykowne. Co prawda mocne hasło nie uchroni przed sytuacją, jaka przydarzyła się użytkownikom portalu BeautifulPeople.com, ale pomoże zabezpieczyć konto przed osobami trzecimi. Dodatkowo, warto uważać na linki przesyłane w wiadomościach – mogą być złośliwe i kliknięcie może doprowadzić do zainfekowania urządzenia lub wyłudzenia danych.

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)