Powiedz znajomym co naprawdę o nich myślisz - anonimowo

Powiedz znajomym co naprawdę o nich myślisz - anonimowo

Powiedz znajomym co naprawdę o nich myślisz - anonimowo
23.03.2011 14:50, aktualizacja: 23.03.2011 15:31

W sieci pojawiła się nowa witryna AboutEveryone.com, która pozwala na pisanie co naprawdę sądzimy o naszych znajomych z Facebooka - oczywiście anonimowo. Początkowo pomysł może się wydać ciekawy, ale gdy się chwilę zastanowimy - staje się przerażający

Aby zamieścić wpis w serwisie, musimy najpierw podać link do profilu jednego z naszych Facebookowych znajomych. W ten sposób dana osoba będzie wiedziała, że wpisu dokonał ktoś, kogo zna, ale nie będzie wiedziała kto. Jednak, gdy wejdziemy na stronę AboutEveryone.com zauważymy do czego może prowadzić całkowita anonimowość w sieci. Pełno tu wpisów wulgarnych, opisujących że kogoś zdradza mąż czy żona albo po prostu publicznego prania brudów z przeszłości.

Obraz
© (fot. AboutEveryone.com)

Zdarzają się również wpisy pozytywne, jak dziękowanie niespełnionej miłości z podstawówki za pełne marzeń chwile albo po prostu za bycie dobrym przyjacielem. Choć nie da się określić, czy część wpisów nie jest tworzona przez same zainteresowane osoby. Bardzo prawdopodobne, że osoba, która zostanie negatywnie skomentowana, sama napisze na swój temat pochlebne opinie, wynoszące ją pod niebiosa.

Portal może jednak przynieść wymierne szkody. Łatwo możemy sobie wyobrazić sytuację, kiedy potencjalny pracodawca przed rozmową kwalifikacyjną zajrzy na AboutEveryone.com, aby dowiedzieć się, co naprawdę sądzą o nas znajomi. Z przerażeniem możemy czekać tylko na moment, kiedy ktoś słaby psychicznie nie wytrzyma krytyki i całkowicie się załamie, albo wręcz popełni samobójstwo.

Samo nasuwa się pytanie, czy takie portale nie posuwają się za daleko w umożliwianiu wykorzystania anonimowości jaką daje nam internet? Czy nie powinniśmy jednak w jakiś sposób kontrolować takich stron, które powodują więcej szkód niż korzyści. Działanie portalu AboutEveryone.com dobrze podsumowuje niedawny wpis jednego z użytkowników "To lepsze niż Jerry Springer".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)