Plotka: Microsoft Surface tylko z WiFi?

Plotka: Microsoft Surface tylko z WiFi?

Plotka: Microsoft Surface tylko z WiFi?
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
25.06.2012 12:53

Kiedy nowy tablet Microsoftu, Surface, wreszcie pojawi się na rynku, bez wątpienia stanie się jednym z najpoważniejszych kandydatów do strącenia z piedestału słynnego iPada. Amerykański portal Bloomberg donosi, że dzieło giganta z Redmond nie będzie jednak dysponować częścią funkcji oferowanych przez cacko Apple. Według źródeł redakcji serwisu Surface ukaże się początkowo w wersji Wi-Fi Only.

Co to oznacza? Ano, jak sama nazwa wskazuje –. to, że nie uświadczymy w nim innych opcji bezprzewodowego dostępu do sieci. Zgodnie ze słowami „zaznajomionych z tematem” źródeł portalu, Microsoft wyposaży Surface tylko i wyłącznie w łączność Wi-Fi. Przynajmniej na razie.

I…. może to i dobrze. Jakby nie patrzeć, tablety Wi-Fi Only to w tej chwili bardzo duża część rynku, a większość posiadaczy tego rodzaju sprzętu korzysta z jego dobrodziejstw głównie (choć oczywiście nie tylko) w domu (gdzie w dzisiejszych czasach z reguły jest też jakiś router). Jeśli więc Bloomberg ma rację, nie powinno się to przesadnie odbić na wynikach sprzedaży tabletu. Może za to w pozytywny sposób wpłynąć na jego cenę.

Jest jednak jedno ale –. jednym z największych (i najszerzej zachwalanych) atutów Surface jest bezsprzecznie jego klawiatura, która stanowi swego rodzaju gwarancję zachowania pełnej funkcjonalności urządzenia także w podróży (czy szerzej – po prostu poza domem). Bez przewodowego dostępu do sieci (nie wszędzie w końcu napotkamy na WiFi) atut ten może okazać się nie tak istotny, jak początkowo zakładano.

Jeśli informacje Bloomberga się potwierdzą –. niewykluczone, że Microsoft wypuści inny, dysponujący łącznością LTE model Surface’a jakiś czas po premierze jego oryginalnej wersji. Poczekamy, zobaczymy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)