Plażowy gadżet: wykrywacz metali w klapkach

Plażowy gadżet: wykrywacz metali w klapkach

Plażowy gadżet: wykrywacz metali w klapkach
Źródło zdjęć: © ohgizmo.com
08.06.2009 10:09, aktualizacja: 08.06.2009 10:24

Wypoczywając na plaży nie trudno zgubić rozmaite, cenne rzeczy. Jest to okazja dla „poszukiwaczy skarbów” przeczesujących plaże z wykrywacz metali. Jeśli planujemy wakacje nad morzem...

Wypoczywając na plaży nie trudno zgubić rozmaite, cenne rzeczy. Bardzo często tracimy je bezpowrotnie. Zapewne nie raz straciliśmy w plażowym piasku klucze, telefon komórkowy, portfel, zegarek czy biżuterię. Jest to okazja dla „poszukiwaczy skarbów” przeczesujących plaże z wykrywaczami metali. Dzięki tym urządzeniom w łatwy sposób mogą oni natrafić na nasze zguby. Jeśli planujemy wakacje nad morzem i chcielibyśmy sami pobawić się w szukanie skarbów być może zainteresuje nas nowy gadżet – dyskretny wykrywacz metali zintegrowany w klapkach.

Gadżet wykorzystuje technologię BFO (_ beat frequency oscillation - generator zdudnieniowy _). Układ składa się z wbudowanej w prawy klapek miedzianej cewki zasilanej 9. baterią, która pozwoli nawet na 6 godzin ciągłej pracy detektora. Dzięki specjalnej opasce urządzenie możemy przymocować do łydki. Jest ono w stanie wykryć metalowe przedmioty znajdujące się nawet do 60 cm pod ziemią. O znalezisku poinformuje nas charakterystyczny dźwięk, wibracje oraz migająca na czerwono dioda.

Gadżet może urozmaicić nam wieczorne spacery po plaży. Jego cena to około 60 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)