Trwa ładowanie...
d3t72u9

PlayStation 4 złamane. Zabezpieczenia nie wytrzymały

Zaletą konsoli jest fakt wygody i prostoty obsługi. Wynika to z faktu, że to stosunkowo „zamknięte” systemy, w których producenci utrudniają potencjalną ingerencję użytkownika. To oczywiście nie zawsze się udaje.
Share
PlayStation  4 złamane. Zabezpieczenia nie wytrzymały
Źródło: flickr.com
d3t72u9

Zobacz też: Na którym biegu auto pali najmniej? Obaliliśmy jeden z mitów

Taka akcja wywołuje zazwyczaj reakcję. Dlatego pojawił się „jailbreaking” – proces łamania zabezpieczeń i „uwalniania” sprzętu dla użytkowników. To oczywiście nie jest w smak samym producentom sprzętów. Złamane zostają wszelkiego rodzaju środki protekcji przed pirackim oprogramowaniem, co jest w smak korsarzom rodem z Pirate Bay.

Jest jednak i inny, bardziej pozytywny aspekt tej aktywności. Część użytkowników traktuje jailbreak nie jak okazję do zainstalowania nielegalnego oprogramowania, ale by uruchomić własne (tzw. „homebrew”). W tym przypadku nie dochodzi do naruszenia praw autorskich.

d3t72u9

Specter, jeden z jailbreakerów, poinformował właśnie, że stworzył exploit (program mający na celu wykorzystanie błędów w oprogramowaniu), który pozwala na dostęp do jądra systemu operacyjnego (kernel). Konkretnie dla wersji 4.05 oprogramowania dla PlayStation 4 (wersja 4.06 jest dostępna od listopada bieżącego roku).

Dzięki niemu właściciele konsol będą mogli uruchamiać własne lub pirackie programy z poziomu kernela, dokonać jailbreaka oraz głębokich modyfikacji systemu. Program dostępny jest tutaj, jednak jego twórca zastrzega, że kod nie zawiera elementów, które pozwolą na uruchomienie oprogramowania homebrew czy pirackich wersji.

Warto Przeczytać: Pierwszy samochód elektryczny z Polski trafił na testy. Jego zasięg to 160 km

d3t72u9

Podziel się opinią

Share
d3t72u9
d3t72u9
Więcej tematów