Najnowsze zabezpieczenia Blu‑ray też złamane?

Najnowsze zabezpieczenia Blu-ray też złamane?

31.10.2007 13:00, aktual.: 31.10.2007 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele firmy Slysoft ( producenta oprogramowania do kopiowania płyt ) poinformowali, że udało im się rozpracować zasadę działania systemu BD+ - czyli najnowszego zabezpieczenia, wykorzystywanego do ochrony treści na płytach Blu-ray. Co więcej, Slysoft zapowiada, że wkrótce na rynek trafi pierwszy program umożliwiający łatwe kopiowanie filmów zabezpieczonych przy pomocy BD+.

BD+ to dodatkowy system zabezpieczający, stosowany na płytach Blu-ray oprócz standardowego rozwiązania AACS ( Advanced Access Content System ) - organizacja BDA ( Blu-ray Disc Association ) zdecydowała o jego stworzeniu po tym, jak okazało się, że AACS może być bez większych problemów złamany - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/110613.html. Firmy promujące format Blu-ray były tak pewne skuteczności BD+, iż po jego premierze ich przedstawiciele deklarowali, że nie da się go złamać przez co najmniej kilka lat...

Twierdzeniu temu zadała właśnie kłam firma Slysoft - w oficjalnym oświadczeniu poinformowała ona, że jej programistom udało się rozpracować nowy system zabezpieczeń i że za kilka tygodni dostępny będzie program, który pozwoli każdemu na łatwe skopiowanie filmu zabezpieczonego przy pomocy BD+ ( chodzi prawdopodobnie o uaktualnienie dla aplikacji AnyDVD HD - http://www.kinodomowe.idg.pl/ftp/16069/anydvd.6.1.8.4.pl.html ). Firma na razie nie przedstawiła żadnego dowodu potwierdzającego te rewelacje, jednak przyznać trzeba, że jej programiści już wcześniej radzili sobie z najróżniejszymi zabezpieczeniami - niewykluczone więc, że i tym razem udało im się "złamać" nową technologię.

Giancarlo Bettini, szef Slysoft, przyznaje, że informacja ta z pewnością rozjuszy przedstawicieli wytwórni filmowych oraz innych firm wspierających standard Blu-ray - Bettini liczy jednak na to, że złamanie BD+ da kilku osobom dobry temat do przemyśleń. _ "Zastanawiam się, kiedy ludzie zrozumieją, że wprowadzanie kolejnych ograniczeń, zabezpieczeń i utrudnień, które uniemożliwiają normalne działanie urządzeń, przyczyni się nie do wzrostu, lecz do spadku zysków" _ - komentuje szef Slysoft.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)