Płacisz kartą w sieci? Rób to bezpiecznie! ESET Security Card

Płacisz kartą w sieci? Rób to bezpiecznie! ESET Security Card

Płacisz kartą w sieci? Rób to bezpiecznie! ESET Security Card
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.04.2012 12:05, aktualizacja: 11.04.2012 12:16

Według Euromonitora tylko w 2011 roku Polacy zostawili w sklepach internetowych niemal 8 mld zł. Część z tych transakcji rodzimi internauci opłacili za pomocą kart kredytowych. Niewielu użytkowników sieci wie jednak, że posługiwanie się kartą w Internecie wymaga zdwojonej ostrożności, a lekceważenie porad ekspertów może skończyć się kradzieżą i koniecznością spłaty nie swoich zobowiązań. Rozwiązaniem, dzięki któremu zakupy w sieci mogą pozostać w pełni bezpieczne, jest Eset Security Card - karta przedpłacona (prepaid) MasterCard dołączana bezpłatnie do pakietu antywirusowego Eset Smart Security.

Eset Security Card można znaleźć w pudełkach z limitowaną edycją pakietu antywirusowego Eset Smart Security. Karta sygnowana logiem MasterCard pozwala na realizowanie płatności w tradycyjnych sklepach oraz w sklepach internetowych, akceptujących transakcje kartami MasterCard. Za posiadanie karty i realizowanie płatności bezgotówkowych nie są pobierane żadne opłaty.

Eset Security Card pozwala m.in. zapłacić w sieci za zakupy, bilety lotnicze czy opłacić wynajęty za granicą pokój w hotelu. Karta stanowi również doskonały instrument płatniczy dla posiadaczy konsol XBOX36. oraz PlayStation – za jej pomocą można bowiem przedłużać abonament XBOX Live Gold, a także kupować gry i dodatki udostępniane w serwisach PlayStation Network oraz XBOX Live. Bezpieczeństwo pieniędzy użytkownika Eset Security Card zapewnia model korzystania z karty, którą uzupełnia się określoną kwotą tuż przed realizacją transakcji. Dodatkową ochroną jest brak powiązania karty z kontem osobistym użytkownika. Dzięki temu nawet w wypadku wycieku danych identyfikacyjnych karty pieniądze użytkownika pozostają w pełni bezpieczne. Atutem Eset Security Card jest również możliwość ubiegania się przez posiadacza karty o zwrot kwoty zrealizowanej transakcji, jeśli sprzedawca nie wywiąże się z umowy kupna-sprzedaży (chargeback).

Dlaczego w Internecie warto posługiwać się kartą przedpłaconą ESET Security Card, a nie kartą kredytową? Argumentu może dostarczyć historia pracownika jednej ze śląskich firm, mieszkańca Gliwic. Ów mężczyzna do niedawna korzystał ze swojej karty kredytowej –. płacił nią za zakupy zarówno w tradycyjnych sklepach jak i w sklepach internetowych. Dzisiaj karty kredytowej nie posiada i posiadać nie chce. Dlaczego? Pewnego dnia, podczas śledzenia wyciągu z karty gliwiczanin spostrzegł dwie transakcje, na łączną kwotę ponad 1000 zł, których nigdy nie zrealizował. Podejrzane transakcje natychmiast zgłosił konsultantowi banku, od którego dowiedział się, że płatności zrealizowano w Poznaniu i Tallinie. Mimo, że mężczyzna wspomnianych miejsc nigdy nie odwiedził, bank nie uznał reklamacji i gliwiczanin musiał spłacić nie swoje zadłużenie. Źródłem wszystkich problemów była kradzież danych karty gliwiczanina, której najprawdopodobniej dokonano podczas realizowania jednej z płatności w sieci. Przechwycenie danych karty
przedpłaconej nie jest równoznaczne z możliwością wykorzystania jej do zrealizowania transakcji w sieci - środki na takiej karcie można uzupełniać tuż przed płatnością za zakupy.

Limitowana edycja Eset Smart Security z bezpłatną kartą Eset Security Card dostępna jest w wybranych sklepach komputerowych.

Eset Smart Security 5 to kompletny pakiet antywirusowy przeznaczony do ochrony komputera przed zagrożeniami, atakami z sieci oraz spamem. Program wyposażono m.in. w system zapobiegania włamaniom HIPS, który umożliwia użytkownikowi dokładne zdefiniowanie dozwolonych i zabronionych na danym komputerze działań. Eset Smart Security 5 posiada również opcję kontroli rodzicielskiej, dzięki której możliwe jest blokowanie dostępu do stron internetowych zawierających nieodpowiednie treści, np. erotykę. Program pozwala definiować dostęp do 27 kategorii witryn. O tym, które z nich udostępnić, a które zablokować decyduje sam użytkownik (ustawienia tej funkcjonalności chronione są dodatkowym hasłem). Program udostępnia również narzędzie zarządzania nośnikami danych. Dzięki niemu można blokować konkretne nośniki w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność. Eset Smart Security 5 zaczyna swoją pracę w chwilę po uruchomieniu komputera i pozostaje niezauważony dla użytkownika. Wszystko za sprawą ustawienia, które odkłada
każdorazowe skanowanie systemu, następujące po uruchomieniu komputera, do chwili, w której zużycie procesora stabilizuje się na niskim poziomie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)