Trwa ładowanie...

Piękny jacht motorowy prosto z Polski

Nowa polska marka jachtowa Bravo Yachts wkroczyła na rynek luksusowych łodzi i jachtów, debiutując z nowatorskim modelem łodzi motorowej. Prototyp łodzi B36 został od podstaw zaprojektowany i zbudowany w Polsce.
Share
Piękny jacht motorowy prosto z Polski
Źródło: Materiały prasowe
d2bz0zm

B3. to kompaktowy jacht motorowy, napędzany dwoma silnikami Volvo Penta D3-220. Łódź jest przeznaczona na maksymalnie 12 pasażerów, a kabina może z powodzeniem przenocować 4-osobową załogę. Jacht jest wyposażony w łazienkę i toaletę, miejsca do siedzenia, wiele schowków, lodówkę, kuchenkę a opcjonalnie – nawet w klimatyzację. Materiały wykończeniowe i kolory, ale też sam układ „umeblowania” na łodzi B36 są wybierane indywidualnie przez użytkownika. Nie ma tutaj zdefiniowanych standardów – każdy przyszły właściciel ma możliwość dodawania i odejmowania różnych elementów wyposażenia i zmiany ich układu, w zależności od tego, czy potrzebuje więcej miejsc wypoczynkowych i schowków, czy raczej zależy mu na bardziej przestronnym pokładzie.

Dzięki podniesionej wydajności zwiększono również zasięg łodzi: można bez tankowania odbywać na B3. dłuższe rejsy. B36 może zostać wyposażony w dodatkowy agregat, oraz opcjonalne panele fotowoltaiczne wpasowane w spoiler łodzi. Oszczędzanie energii wspierane jest również dzięki zastosowaniu oświetlenia LED. Nowoczesne sprzęty i systemy (jak np. Vacuflush) pomagają zredukować zużycie słodkiej wody. Dodatkowo, marka zdecydowała się zrezygnować z użycia tradycyjnego na jachtach tej klasy drewna tekowego, które pochodzi z zagrożonych lasów Birmy. Na pokładzie z powodzeniem zastępuje je nowoczesne tworzywo o zbliżonych parametrach i estetyce.

 (fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Inteligentne systemy sterowania, ustawienia parametrów rejsu, strefowego zużycia energii i obsługa multimediów –. to wszystko skupione zostało w Glass Cockpit Volvo Penta/Garmin. Do zdalnej regulacji ustawień można używać odpowiedniej aplikacji działającej w systemie iOS lub Android.

d2bz0zm

Parametry i cena

- Długość kadłuba: 9,94 m
- Długość całkowita: 11,09 m
- Szerokość: 3 m
- Zanurzenie z podniesionymi pędnikami: 48 cm
- Zanurzenie z opuszczonymi pędnikami: 89 cm
- Waga: 4900 kg
- Wysokość ponad linią wody: 3 m
- Pojemność zbiorników paliwa: 393 l
- Maksymalna, certyfikowana liczba osób na pokładzie: 12
- Pojemność zbiornika wody: 190 l
- Pojemność zbiornika ściekowego: 10. l

Cena: od 1 562 000 zł.

d2bz0zm

Podziel się opinią

Share
d2bz0zm
d2bz0zm
Więcej tematów