PayEye. Płatność okiem możliwa w jednym z wrocławskich hoteli. Metoda zyskuje popularność

PayEye. We wrocławskim hotelu AC by Marriot można już płacić okiem
PayEye. We wrocławskim hotelu AC by Marriot można już płacić okiem
Źródło zdjęć: © YouTube

01.12.2020 11:52, aktual.: 02.03.2022 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma PayEye poinformowała, że wdrożona przez nią w tym roku innowacyjna metoda płatności za pomocą oka, jest już dostępna we wrocławskim hotelu AC by Marriott. Nowa technologia zyskuje coraz większą popularność w stolicy Dolnego Śląska.

Pochodząca z Wrocławia firma PayEye, kilka miesięcy temu wprowadziła na rodzimy rynek innowacyjną metodę płatności bezgotówkowych. System skanujący oko klienta i rozliczający w ten sposób transakcje jest już dostępny w kilkudziesięciu placówkach na terenie Dolnego Śląska. Okiem zapłacimy tam m.in. w sklepach, restauracjach czy aquaparku.

Teraz nowoczesne rozwiązanie postanowił wprowadzić również tamtejszy hotel AC by Marriott. Czterogwiazdkowy hotel mieści się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy w samym centrum Wrocławia, nieopodal Narodowego Forum Muzyki.

Wdrożenie usługi we wrocławskim hotelu to kolejny dowód na technologiczny rozwój obiektu. Klienci od dłuższego czasu mają tam możliwość meldowania i wymeldowywania się online, a także otwierania drzwi za pomocą smartfona. Innowacyjne rozwiązania mają na celu ograniczenie bezpośredniego kontaktu gości hotelowych z obsługą, co może zwiększyć ich komfort oraz bezpieczeństwo w dobie pandemii koronawirusa.

AC by Marriott Wrocław jest pierwszym hotelem na świecie, który umożliwił swoim gościom płatność okiem.

- Odchodzenie od gotówki to trend, który przyspieszyła pandemia koronawirusa i sprzyja rozwojowi naszego biometrycznego systemu płatniczego. PayEye wdrożył właśnie w okresie pandemii pierwszą na świecie płatność okiem - mówi Krystian Kulczycki, prezes PayEye, cytowany przez serwis Cyfrowa.rp.pl.

PayEye to metoda wykorzystująca biometrię tęczówki oka. Dołącza ona do znanych już płatności biometrycznych, jak skanowanie twarzy czy odcisku palca. Innowacyjne rozwiązanie jest obecnie dostępne w blisko 70 miejscach na Dolnym Śląsku.

Jak płacić okiem?

Aby skorzystać z płatności PayEye, konieczna jest rejestracja się na stronie usługi i zasilenie konta. Klient musi również utworzyć wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych transakcji. Zarówno konto, jak i płatności dokonane za pomocą tęczówki oka są bezpłatne.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)