Trwa ładowanie...

Oszustwo bankomatowe. Przerabiał urządzenia, schwytała go policja

37-letni mężczyzna dzięki metodzie cash trapping wykradł kilka tysięcy zł. Przechwycił by więcej, ale przeszkodził dobrze zabezpieczony bankomat i sprawna akcja policji.
Share
Uważaj przy wypłacie pieniędzy z bankomatów
Uważaj przy wypłacie pieniędzy z bankomatów Źródło: Pixabay.com, Fot: Pixabay.com
d4kxbmo

Jak informuje serwis cashless.pl, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa bankomatowe. Za pomocą cash trappingu wykradał pieniądze z bankomatów.

Tylko jeden z ataków w Kraśniku pozwolił mu wykraść 4 tys. zł. Kolejna próba w Lublinie okazała się nieudana - bankomat był dobrze zabezpieczony. Następnych akcji nie będzie, bo mężczyzna wpadł w ręce policji.

Przed cash trappingiem od jakiegoś czasu ostrzegają polskie banki. Na czym polega metoda? Złodzieje umieszczają nakładkę na bankomat w miejscu, w którym maszyna wypłaca pieniądze. Gotówka wpada w pułapkę - nie wyskakuje, ale też nie może wrócić na swoje miejsce, bo przyklejają się do płyty.

d4kxbmo

Zobacz też: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Ofiara myśli, że bankomat jest zepsuty. Nie wie, że pieniądze zostały pobrane z jej konta. Wystarczy odejść od stanowiska, by złodziej mógł przechwycić "schwytane" banknoty.

Jak się chronić? Przede wszystkim zwróćcie uwagę, czy bankomat wygląda tak jak powinien. Spróbujcie chwycić listwę zamykającą miejsce, z którego powinny wypaść pieniądze. Przyglądajmy się też klawiaturze oraz zobaczmy, czy nad nią nie została umieszczona niewielka kamerka.

Niestety oszustwo z wykorzystaniem cash trappingu staje się coraz bardziej powszechne w Polsce. Ciągle przybywa podejrzanych o kradzież, których szuka policja.

d4kxbmo

Podziel się opinią

Share
d4kxbmo
d4kxbmo
Więcej tematów