Trwa ładowanie...
holderName

Ola Smart Lock - sam bądź kluczem do drzwi

Widzieliśmy już różnego rodzaju inteligentne zamki do drzwi. Większość z nich wymaga obecności smartfona, na którym to wpisuje się hasło do drzwi lub który odblokowuje zamek metodą zbliżeniową. Ola Smart Lock działa jeszcze inaczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ola Smart Lock - sam bądź kluczem do drzwi
(chip.pl)
holderName

Inteligentne zamki próbują wyprzeć tradycyjne, ale nie są póki co wolne od wad. Większość wymaga obecności smartfona i włączenia Bluetootha, co zajmuje około 3. sekund. Ola Smart Lock robi to lepiej. Wystarczy pociągnąć za klamkę, w której umieszczony jest sensor biometryczny odczytujący linie papilarne kciuka. Tym samym możecie zapomnieć nie tylko o kluczach, ale i o jakichkolwiek urządzeniach elektronicznych.

Ola Smart Lock potrafi działać na 4 bateriach AA przez około 2 lata. W podbramkowej sytuacji, gdy zapomnimy wymienić baterii na czas możemy podładować zamek kablem micro USB.

 (fot. chip.pl)
((fot. chip.pl))

Dzięki smartfonowej aplikacji możemy dodać odciski palców znajomych, którzy przez wybrany przez nas okres będą mogli także otworzyć zamek. Instalacja Ola Smart Lock nie jest tak prosta jak w przypadku rozwiązań konkurencji, ale coś za coś.

holderName

Na ten moment twórcy zbierają pieniądze na sfinansowanie linii produkcyjnej urządzenia. Na Kickstarterze można zakupić zamek w przedsprzedaży za 15. dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy film w rozdzielczości 8K

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów