Trwa ładowanie...

Ola Smart Lock - sam bądź kluczem do drzwi

Widzieliśmy już różnego rodzaju inteligentne zamki do drzwi. Większość z nich wymaga obecności smartfona, na którym to wpisuje się hasło do drzwi lub który odblokowuje zamek metodą zbliżeniową. Ola Smart Lock działa jeszcze inaczej.

Share
Ola Smart Lock - sam bądź kluczem do drzwi
Źródło: chip.pl
d1mcjei

Inteligentne zamki próbują wyprzeć tradycyjne, ale nie są póki co wolne od wad. Większość wymaga obecności smartfona i włączenia Bluetootha, co zajmuje około 3. sekund. Ola Smart Lock robi to lepiej. Wystarczy pociągnąć za klamkę, w której umieszczony jest sensor biometryczny odczytujący linie papilarne kciuka. Tym samym możecie zapomnieć nie tylko o kluczach, ale i o jakichkolwiek urządzeniach elektronicznych.

d1mcjei

Ola Smart Lock potrafi działać na 4 bateriach AA przez około 2 lata. W podbramkowej sytuacji, gdy zapomnimy wymienić baterii na czas możemy podładować zamek kablem micro USB.

(fot. chip.pl)
Źródło: (fot. chip.pl)

Dzięki smartfonowej aplikacji możemy dodać odciski palców znajomych, którzy przez wybrany przez nas okres będą mogli także otworzyć zamek. Instalacja Ola Smart Lock nie jest tak prosta jak w przypadku rozwiązań konkurencji, ale coś za coś.

Na ten moment twórcy zbierają pieniądze na sfinansowanie linii produkcyjnej urządzenia. Na Kickstarterze można zakupić zamek w przedsprzedaży za 15. dolarów.

d1mcjei

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy film w rozdzielczości 8K

d1mcjei

Podziel się opinią

Share
d1mcjei
d1mcjei
Więcej tematów