CalypsoKey - zamek do drzwi otwierany smartfonem

CalypsoKey - zamek do drzwi otwierany smartfonem

CalypsoKey - zamek do drzwi otwierany smartfonem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.02.2013 09:00

Telefon już od dawna nie służy tylko do rozmów, a kolejną funkcją nowoczesnych smartfonów jest otwieranie drzwi wejściowych.

Noszenie pęku kluczy bywa niewygodne. Raz, że zajmują sporo miejsca w kieszeni lub torebce, a dwa - czasem trochę trwa zanim dojdziemy, który klucz pasuje do którego zamka... Jednak do tej pory niewiele można było na te niedogodności poradzić. Od niedawna jednak posiadacze smartfonów mają alternatywę - mogą otwierać drzwi telefonem.

W tym celu trzeba kupić specjalny zamek CalypsoKey. Do tak wyposażonych drzwi wystarczy zbliżyć smartfon. Producent zapewnia, że taki sposób otwierania drzwi jest bezpieczny - przynajmniej do momentu, aż telefon nie zgubi się lub nie zostanie skradziony - ponieważ każdy użytkownik posiada indywidualny, niepowtarzalny identyfikator, nie ma więc możliwości, by inna osoba posiadająca CalypsoKey otworzyła nasze drzwi.

System ten działa w telefonach z systemem z systemem Android, które zostały wyposażone w NFC, czyli komunikację bliskiego zasięgu. Dla posiadaczy innych smartfonów stworzono jednak specjalne etui CalypsoCase, które zawiera wbudowane urządzenie umożliwiające korzystanie z funkcji NFC.

Cena zestawu wraz z etui to ponad 100 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)