Cyfrowy zamek do drzwi YDR 3110

Cyfrowy zamek do drzwi YDR 3110
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.07.2012 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, urządzenie podwyższa poziom bezpieczeństwa, a także umożliwia kontrolę dostępu do mieszkania. Zamiast klucza używa się karty z kodem.

Drzwi, obok okien, są najczęstszymi elementami przez które wchodzą włamywacze. Dlatego też, bardzo ważne jest by wraz z solidnymi i pewnymi drzwiami, zamontować bezpieczny zamek. Warto w tym ostatnim temacie skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, które poza zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, są jednocześnie wygodne w użyciu.

Marka Yale wypuściła właśnie na rynek zamek cyfrowy YDR 3110. Nie opiera się on na tradycyjnym mechanizmie klucza, lecz oferuje dwa sposoby kontroli wejścia. Pierwszy z nich polega na otwieraniu drzwi za pomocą specjalnej karty zbliżeniowej. System ten przypomina swoim działaniem mechanizm pay-pass znany z płatności kartą kredytową. Po zbliżeniu niepowtarzalnej i przyporządkowanej do danej osoby karty, system otwiera zamek i użytkownik może wejść do mieszkania czy pomieszczenia.

Innym sposobem jest wejście za pośrednictwem przypisanego kodu PIN. Urządzenie przewiduje możliwość przyporządkowania do 2. odrębnych numerów. Wpisanie PIN-u następuje za pomocą podświetlanego touch-pada umieszczonego w centralnej części urządzenia. Ekran podświetla się automatycznie po zbliżeniu do niego dłoni, pokazując klawiaturę. Na jego ekranie wyświetlane są także komunikaty dotyczące statusu zamka, a także uprawnień użytkownika.

Dodatkowo, zamek posiada kilka funkcji alarmowych. Sygnał dźwiękowy o natężeniu 8. dB uruchamiany jest w momencie, gdy podejmowane są próby sforsowania i uszkodzenia samego zamka lub drzwi, a także wtedy, gdy czujnik wykryje wewnątrz pomieszczenia temperaturę ponad 60 stopni Celsjusza, co mogłoby świadczyć o pożarze.

Dla zapominalskich Yale przygotował jeszcze jedną przydatną funkcję –. automatycznego zamykania drzwi. Zdarzyło wam się zapomnieć o zamknięciu drzwi na zamek po wyjściu z domu? Urządzenie YDR 3110 samo za was pomyśli i po wyjściu, automatycznie uruchomi system zamykania. Zamek można montować w drewnianych lub stalowych drzwiach o grubości 45-55 mm. Jest odporny na warunki atmosferyczne, zarówno na wysokie temperatury, jak i mrozy.

Cena: 1100 zł

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)