OK Google, powiedz mi coś dobrego. Dawka pozytywnych wiadomości już dostępna
Na dobre wieści wszyscy czekają nie tylko w czasach zagrożenia czy kryzysu. Odnajdywanie ich i popularyzowanie to cel nowego projektu Google Polska oraz Outriders. Teraz dzięki komendzie "OK Google, powiedz mi coś dobrego", każdy będzie miał usłyszeć "coś pozytywnego".
04.06.2020 14:44
4 czerwca została uruchomiona usługa, która powstała we współpracy Google Polska oraz Outriders. By usłyszeć streszczenia artykułów opowiadających pozytywne i inspirujące wiadomości, wystarczy uruchomić Asystenta Google i wybrać komendę „OK Google, powiedz mi coś dobrego”.
Zobacz także
Lekcje ograniczania zużycia wody z Kapsztadu, aplikacja przypominająca grę Pokemon Go ratująca lasy Indonezji czy techniki Aborygenów powstrzymujące pożary w Australii, to tylko niektóre inicjatywy, o których będziemy mogli usłyszeć korzystając z nowej funkcji asystenta.
Po uruchomieniu Asystenta, wystarczy wybrać komendę "powiedz mi coś dobrego" lub "powiedz mi dobre wiadomości", a zostanie nam odczytanie streszczenie wybranych, pozytywnych newsów – o ludziach, inicjatywach, akcjach społecznych – z całego świata. Polska jest trzecim krajem, po Stanach Zjednoczonych i Francji, w którym została udostępniona ta funkcja Asystenta Google.
Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół Outriders, których głównym celem jest przygotowanie materiałów kładących nacisk na rozwiązywanie problemów i pomagających przełamać niemoc związaną z natłokiem negatywnych wiadomości.
- Wieści ze świata od zawsze stanowiły niezbędny element naszego życia, a obecnie czytamy, oglądamy i słuchamy więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Czasem można mieć wrażenie, że stykamy się tylko z negatywnymi wiadomościami. Współpracując z Outriders przy uruchomieniu w Polsce funkcji "Powiedz mi coś dobrego" pokazujemy, że technologia może pomóc odnajdywać i promować inspirujące, dobre wiadomości - mówi Adam Malczak z Google Polska.
"Dobre wiadomości" będą przygotowywane przez Outriders regularnie i dodawane do Asystenta kilka razy w tygodniu, tak by użytkownik miał szansę być na bieżąco z najświeższymi wydarzeniami. Asystent będzie czytał jedynie streszczenie czy zapowiedź artykułu, ale umożliwi też przejście do oryginalnego tekstu.
I chociaż Polacy należą do optymistów, to coraz częściej mamy dość negatywnych informacji o kryzysach i katastrofach. Nowa funkcja Asystenta brzmi ciekawie i może pomóc nam przefiltrować treści, tak by usłyszeć o tym, co dobrego dzieje się na świecie i w kraju.