OK Google, powiedz mi coś dobrego. Dawka pozytywnych wiadomości już dostępna

OK Google, powiedz mi coś dobrego. Dawka pozytywnych wiadomości już dostępna

OK Google, powiedz mi coś dobrego. Dawka pozytywnych wiadomości już dostępna
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.06.2020 14:44

Na dobre wieści wszyscy czekają nie tylko w czasach zagrożenia czy kryzysu. Odnajdywanie ich i popularyzowanie to cel nowego projektu Google Polska oraz Outriders. Teraz dzięki komendzie "OK Google, powiedz mi coś dobrego", każdy będzie miał usłyszeć "coś pozytywnego".

4 czerwca została uruchomiona usługa, która powstała we współpracy Google Polska oraz Outriders. By usłyszeć streszczenia artykułów opowiadających pozytywne i inspirujące wiadomości, wystarczy uruchomić Asystenta Google i wybrać komendę „OK Google, powiedz mi coś dobrego”.

Lekcje ograniczania zużycia wody z Kapsztadu, aplikacja przypominająca grę Pokemon Go ratująca lasy Indonezji czy techniki Aborygenów powstrzymujące pożary w Australii, to tylko niektóre inicjatywy, o których będziemy mogli usłyszeć korzystając z nowej funkcji asystenta.

Po uruchomieniu Asystenta, wystarczy wybrać komendę "powiedz mi coś dobrego" lub "powiedz mi dobre wiadomości", a zostanie nam odczytanie streszczenie wybranych, pozytywnych newsów – o ludziach, inicjatywach, akcjach społecznych – z całego świata. Polska jest trzecim krajem, po Stanach Zjednoczonych i Francji, w którym została udostępniona ta funkcja Asystenta Google.

Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół Outriders, których głównym celem jest przygotowanie materiałów kładących nacisk na rozwiązywanie problemów i pomagających przełamać niemoc związaną z natłokiem negatywnych wiadomości.

- Wieści ze świata od zawsze stanowiły niezbędny element naszego życia, a obecnie czytamy, oglądamy i słuchamy więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Czasem można mieć wrażenie, że stykamy się tylko z negatywnymi wiadomościami. Współpracując z Outriders przy uruchomieniu w Polsce funkcji "Powiedz mi coś dobrego" pokazujemy, że technologia może pomóc odnajdywać i promować inspirujące, dobre wiadomości - mówi Adam Malczak z Google Polska.

"Dobre wiadomości" będą przygotowywane przez Outriders regularnie i dodawane do Asystenta kilka razy w tygodniu, tak by użytkownik miał szansę być na bieżąco z najświeższymi wydarzeniami. Asystent będzie czytał jedynie streszczenie czy zapowiedź artykułu, ale umożliwi też przejście do oryginalnego tekstu.

I chociaż Polacy należą do optymistów, to coraz częściej mamy dość negatywnych informacji o kryzysach i katastrofach. Nowa funkcja Asystenta brzmi ciekawie i może pomóc nam przefiltrować treści, tak by usłyszeć o tym, co dobrego dzieje się na świecie i w kraju.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)