Nowości z targów IFA: Samsung Q1 - usłysz więcej

Nowości z targów IFA: Samsung Q1 - usłysz więcej
Źródło zdjęć: © Samsung

29.08.2008 16:13, aktual.: 29.08.2008 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odtwarzacz MP3 Video Samsung Q1 to urządzenie o niezwykłych parametrach oferujące prawdziwie multimedialne doznania. Dzięki oryginalnej funkcji dostosowywania interfejsu użytkownika do nastroju odtwarzanej muzyki oraz zastosowanej w urządzeniu technologii Audio Upscale

Odtwarzacz MP3 Video Samsung Q1 to urządzenie o niezwykłych parametrach oferujące prawdziwie multimedialne doznania. Dzięki oryginalnej funkcji dostosowywania interfejsu użytkownika do nastroju odtwarzanej muzyki oraz zastosowanej w urządzeniu technologii Audio Upscale, model Q1 zainteresuje każdego, nawet najbardziej wymagającego wielbiciela muzyki. Oprócz wysokiej jakości dźwięku, Q1 intryguje także wieloma innymi zaawansowanymi technologicznie funkcjami.

*Więcej niż muzyka *
Q1 to poręczny i niezwykle funkcjonalny odtwarzacz, który obsługuje zarówno pliki audio (MP3. WMA, OGG), video (MPEG4, WMA), jak i pliki zdjęciowe (JPG, BMP, GIF, PNG). Wytrzymała bateria pozwala słuchać do 30 godzin muzyki i oglądać do 4 godzin materiałów video. Odtwarzacz ma wbudowane radio FM i może służyć jako dyktafon. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych oraz trzech wariantach pamięci (4, 8 lub 16 GB) dopasuje się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Obraz
© (fot. Samsung)

*Usłysz więcej *
W nowym odtwarzaczu Q1 Samsung zastosował prawdziwie rewolucyjną technologię World Best Sound Upscale umożliwiającą odtwarzanie nawet najbardziej szczegółowych elementów dźwięku. Podczas gdy zwykłe skompresowane pliki audio posiadają częstotliwość od 20Hz do 20KHz, Samsung Q1 pozwala odzyskać utracone poprzez kompresję elementy o wyższej częstotliwości. Umożliwia to odtworzenie nagrania w formie niemal identycznej z oryginałem. Dzięki temu słuchając ulubionych piosenek na odtwarzaczu Samsung Q1. można naprawdę zatracić się w muzyce. Technologia Word Best Sound Upscale okazuje się praktyczna także przy odsłuchiwaniu własnych nagrań dźwiękowych oraz plików gorszej jakości (poniżej 96kpbs). O porządek na muzycznej liście odtwarzania zadba natomiast innowacyjna aplikacja EmoDio, która umożliwia automatyczne grupowanie utworów w zależności od ich tonacji i gatunku.

*Koncertowe wykonanie *
Pasjonaci muzyki z pewnością docenią rozbudowaną opcję Concert. Ta niezwykle popularna wśród użytkowników, autorska funkcja zastosowana w odtwarzaczach marki Samsung, została wzbogacona o 2 nowe programy. Do tej pory funkcja Concert pozwalała wywołać efekt odsłuchiwania utworu na żywo w sali koncertowej. Teraz Samsung Q1 pozwala uzyskać wrażenie słuchania muzyki w przestrzennym, gotyckim kościele (Grand Church) oraz kameralnym klubie (Live Café). Melomani korzystający z odtwarzacza Q1 będą więc mieli możliwość przeniesienia się, wraz z odtwarzaną muzyką, do miejsca o wymarzonej atmosferze i akustyce.

Praktyczny i innowacyjny

Duży, kontrastowy wyświetlacz TFT LCD 2,4”. posłuży nam idealnie do przeglądania dokumentów, szczególnie, że mogą być one wyświetlane zarówno poziomo jak i pionowo. Zastosowana w Q1 zaawansowana technologia kontroli prędkości odtwarzania ścieżki dźwiękowej i notatki głosowej (High Tech Speed Control) umożliwia sterowanie szybkością odtwarzania, co pozwala z jednej strony oszczędzić czas, a z drugiej umożliwia spowolnienie nagrania i dokładne wsłuchanie się w jego treść. Co ciekawe, przyspieszanie i spowolnianie plików dźwiękowych nie wiąże się z irytującą zmianą barwy głosu nagranej osoby. Funkcja ta jest szczególnie pomocna przy nauce języków obcych czy nagrywaniu i późniejszym odtwarzaniu wykładów lub wywiadów.

Spośród wielu praktycznych funkcji jakie oferuje Q1 na szczególną uwagę zasługuje również możliwość konwersji plików tekstowych na pliki audio z rozszerzeniem *.tts (Text to Speech) uzyskiwane dzięki oprogramowaniu EmoDio™. Dzięki niej wszystkie pliki tekstowe przechowywane w pamięci odtwarzacza można odczytać i zachować do późniejszego użytku w formacie audio.

Wrażliwy na emocje *
*
Najbardziej intrygującą cechą odtwarzacza Q1
jest jego umiejętność dopasowania się do atmosfery muzyki i nastroju użytkownika. Przy pomocy informacji zapisanych w EmoDio™, system Auto DNSe inteligentnie grupuje utwory muzyczne w zależności od ich tonacji i gatunku, a następnie dopasowuje do nich wygląd i interfejs użytkownika, wykorzystując subtelne efekty oświetlenia. Wszystko po to, aby osiągnąć pełną harmonię dźwięku i emocji wywołanych muzyką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)