Trwa ładowanie...
ycipk-1quo9h

Nowość w Paczkomacie. Ogromna zmiana dla użytkowników

Po fali oszustw SMS część usługodawców przesyłek kurierskich i pocztowych zrezygnowała z powiadomień wiadomościami tekstowymi. InPost reklamuje aplikację. Już teraz program umożliwia komunikację telefonów z paczkomatami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paczkomaty InPost z możliwością otwarcia skrytki aplikacją
Paczkomaty InPost z możliwością otwarcia skrytki aplikacją (WP.PL)
ycipk-1quo9h

Poza większym bezpieczeństwem dochodzi kwestia wygody. Odbieranie paczek będzie sprawniejsze, a nawet możliwe przez kilka osób jednocześnie.

Teraz w ramach tradycyjnego obrotu spraw otrzymujemy powiadomienie na telefon i mail, podchodzimy do paczkomatu InPost i wybieramy odbiór paczki, podajemy kod i numer telefonu (względnie podtykamy ekran smartfonu z wyświetlonym unikalnym kodem QR).

Odbiór bez wpisywania, bez kodów QR

Portal wiadomoscihandlowe dotarł do informacji, według których zaczęły się testy metody na aplikację i łączność bezprzewodową. Podchodząc do paczkomatu i łącząc się z Internetem (wiadomości sugerują Bluetooth, ale raczej chodzi o zwykłe połączenie internetowe), aplikacja wyśle komunikat do paczkomatu z poleceniem otwarcia skrytki z naszą przesyłką. Po wyjęciu tradycyjnie zamykamy drzwiczki i potwierdzamy odbiór w aplikacji. Jeszcze nie każdy paczkomat umożliwia pobranie taką metodą.

ycipk-1quo9h
Zrzuty ekranu z aplikacji InPost WP.PL
Podziel się

Ekran nie zniknie (więc stara metoda będzie wciąż działać, zresztą część ludzi ma telefony klasyczne, a nie smartfony), jednak InPost będzie zachęcał, aby nowa metoda była tą domyślną.

Kompletna obsługa przez aplikację. Ale jeszcze nie teraz

W przyszłości także nadawanie paczek i cała obsługa paczkomatu ma być możliwa przez aplikację. Trzeba jeszcze tylko pochylić się nad tematem etykiet, co InPost już zaczął robić.

ycipk-1quo9h

Według portalu to ruch skierowany w wyprzedzenie konkurencji, która w Danii testuje już paczkomaty niewyposażone w ekrany dotykowe.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1quo9h

ycipk-1quo9h
ycipk-1quo9h