ycipk-1dc3zt

Nowość w Paczkomacie. Ogromna zmiana dla użytkowników

Po fali oszustw SMS część usługodawców przesyłek kurierskich i pocztowych zrezygnowała z powiadomień wiadomościami tekstowymi. InPost reklamuje aplikację. Już teraz program umożliwia komunikację telefonów z paczkomatami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paczkomaty InPost z możliwością otwarcia skrytki aplikacją
Paczkomaty InPost z możliwością otwarcia skrytki aplikacją (WP.PL)
ycipk-1dc3zt

Poza większym bezpieczeństwem dochodzi kwestia wygody. Odbieranie paczek będzie sprawniejsze, a nawet możliwe przez kilka osób jednocześnie.

Teraz w ramach tradycyjnego obrotu spraw otrzymujemy powiadomienie na telefon i mail, podchodzimy do paczkomatu InPost i wybieramy odbiór paczki, podajemy kod i numer telefonu (względnie podtykamy ekran smartfonu z wyświetlonym unikalnym kodem QR).

Odbiór bez wpisywania, bez kodów QR

Portal wiadomoscihandlowe dotarł do informacji, według których zaczęły się testy metody na aplikację i łączność bezprzewodową. Podchodząc do paczkomatu i łącząc się z Internetem (wiadomości sugerują Bluetooth, ale raczej chodzi o zwykłe połączenie internetowe), aplikacja wyśle komunikat do paczkomatu z poleceniem otwarcia skrytki z naszą przesyłką. Po wyjęciu tradycyjnie zamykamy drzwiczki i potwierdzamy odbiór w aplikacji. Jeszcze nie każdy paczkomat umożliwia pobranie taką metodą.

ycipk-1dc3zt
Zrzuty ekranu z aplikacji InPost WP.PL
Podziel się

Ekran nie zniknie (więc stara metoda będzie wciąż działać, zresztą część ludzi ma telefony klasyczne, a nie smartfony), jednak InPost będzie zachęcał, aby nowa metoda była tą domyślną.

Kompletna obsługa przez aplikację. Ale jeszcze nie teraz

W przyszłości także nadawanie paczek i cała obsługa paczkomatu ma być możliwa przez aplikację. Trzeba jeszcze tylko pochylić się nad tematem etykiet, co InPost już zaczął robić.

ycipk-1dc3zt

Według portalu to ruch skierowany w wyprzedzenie konkurencji, która w Danii testuje już paczkomaty niewyposażone w ekrany dotykowe.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1dc3zt

ycipk-1dc3zt
ycipk-1dc3zt