WP

Nowe ustawienia kont Google. Od teraz łatwiejszy dostęp i większa kontrola

Google zmienia design i funkcjonalność ustawień kont Google. Użytkownicy smartfonów z Androidem otrzymali lepszy zestaw narzędzi, które pozwolą na lepszą kontrolę danych osobistych, czyli między innymi zapisanych lokalizacji, urządzeń, czy kontaktów. Użytkownicy iOS muszą uzbroić się w cierpliwość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konta Google poinformują o problemach z bezpieczeństwem
Konta Google poinformują o problemach z bezpieczeństwem (AFP/EAST NEWS)
WP

Google twierdzi, że ustawienia kont Google codziennie odwiedza 20 milionów użytkowników. Z tego względu zarząd firmy stwierdził, że trzeba doprowadzić je do porządku. Dotychczas sekcje prywatności i ustawień były bardzo zagmatwane i ciężkie w obsłudze. Nowe konta Google mają to zmienić. Stąd ukłon w stronę użytkowników m.in Androida.

Google / Materiały Prasowe
Podziel się

Konta Google z łatwiejszą nawigacją

WP

Nowe konta Google to przede wszystkim ułatwione poruszanie się po ustawieniach konta użytkownika. Google zrobiło wszystko tak, aby na pierwszy rzut oka można było zobaczyć wszystkie interesujące nas kwestie. Przez kilka lat ustawienia kont Google były jednym wielkim chaosem, w którym odnalezienie się zajmowało zawsze zbyt dużo czasu. Firma zadbała także o zwiększoną ilość powiadomień o bezpieczeństwie, prywatności, czy danych osobistych użytkownika. Wśród nich znajdują się zarejestrowane urządzenia, metody płatności, kontakty, subskrypcje i inne.

Google / Materiały Prasowe
Podziel się

Wyszukiwanie w kontach Google

I uwaga, nareszcie! Google wprowadziło możliwość wyszukiwania konkretnych ustawień. Tak jak w ustawieniach smartfona z Androidem, możemy teraz wyszukać konkretne hasło, które nas interesuje. Oprócz tego, Google dodało również sekcję pomocy technicznej.

WP
Google / Materiały Prasowe
Podziel się

Zobacz też: Nie martw się o Facebooka. Sprawdziłem, co wie o nas Google

Google podaje same konkrety

Od teraz, wchodząc w ustawienia kont Google, widzimy to, czego poszukiwaliśmy. Historia lokalizacji jest wyraźnie widoczna, wyszukiwania w serwisie YouTube, historia oglądanych w YouTube, to wszystko znajduje się teraz na wierzchu. Również ustawienia preferencji reklam zobaczycie już na wierzchu. Krótko mówiąc, Google dostosowało ustawienia kont Google do potrzeb użytkowników.

WP
Google / Materiały Prasowe
Podziel się

Nowy wygląd kont Google powinien być już dostępny dla wszystkich użytkowników systemu operacyjnego Android. Natomiast dla użytkowników urządzeń iOS powinny być dostępne jeszcze w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także: Jak usunąć konto Google?

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP