Trwa ładowanie...

Nowe, fajne triki w iPhone'ach

Wraz z aktualizacją systemu iOS do wersji 9 przybyło kilka przydatnych funkcji. Teraz łatwiej jest przełączać się między aplikacji, oszczędzać energię baterii. Wzrosła także pojemność konta iCloud. Dodano funkcję robienia odręcznych notatek, czy też list do odhaczenia. Zobaczcie najciekawsze zmiany.
Share
Nowe, fajne triki w iPhone'ach
Źródło: Apple
d2bz0zm

Nowe notatki

Funkcjonalność nowej wersji notatek dotyczy tylko tych z nich, które utworzone są na koncie iCloud. Pozostałe notatki, np. połączone z Microsoft Exchange albo kontem Gmail wyglądają tak, jak poprzednio.

W iOS9 możemy w prosty sposób tworzyć notatki pismem odręcznym, rysować, wstawiać zdjęcia, a także tworzyć listy. Listy, np. zakupów, skonstruowane są w taki sposób, że w prosty sposób możemy je zaznaczać i odznaczać jako zatwierdzone lub nie.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Opcja oszczędzania baterii i wygodne szukanie ustawień

W ustawieniach znajdziemy odnośnik do zarządzania baterią. Możemy już nie tylko włączyć procentowy wskaźnik poziomu naładowania, ale także aktywować tryb niskiego zużycia energii. Według Apple wydłuża to pracę urządzenia o minimum godzinę. W tym trybie nie jest pobierana poczta w trybie Fetch, aplikacje nie aktualizują danych w tle, a także zostają wyłączone niektóre efekty wizualne. Możliwe jest także sprawdzenie, która aplikacja „pożera”. najwięcej zasobów baterii i jak długo jest ona włączona.

d2bz0zm

Jeśli nie wiecie, gdzie znaleźć szukaną przez was opcję ustawień od teraz, możecie ją po prostu wyszukać wpisując początek nazwy.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Wygodna opcja "wróć"

Kiedy korzystamy np. z Facebooka i w tym samym czasie przełączymy się np. do aplikacji Messenger, wtedy w lewym górnym rogu ekranu pojawi się pole z napisem „Wróć”. W ten sposób nie będziemy musieli użyć klasycznego przełączania pomiędzy aplikacjami. Wystarczy jedno dotknięcie i wracamy do poprzednio używanej aplikacji.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Przejdź do następnej strony tekstu TUTAJ

Zwiększona pojemność dysku iCloud

W najtańszej płatnej opcji pakietu dyskowego iCloud Apple zwiększyło dostępną pojemność. Teraz za 9. Eurocentów dostaniemy nie 20 GB, a 50.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Zmiana w przeglądaniu zdjęć i folderach

W folderach ze zdjęciami pojawiły się dwa nowe foldery. Pierwszy –. nazwany Selfie – zapisuje wszystkie zdjęcia wykonane przednią kamerą telefonu. Drugi zapisuje w jednym miejscu wszystkie wykonane przez nas zrzuty ekranu. Podczas przeglądania zdjęć będziemy mieli dostęp do nowego paska umieszczonego pod zdjęciami. Pozwala on na błyskawiczne przeskakiwanie pomiędzy zdjęciami i łatwe wybieranie najlepszych ujęć.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Nowy kalendarz i nowa funkcja w mapach

Kalendarz w iOS9 będzie automatycznie dodawał wydarzenia, które znajdzie w poczcie e-mail np. zaproszenia na spotkania, informacje o lotach, potwierdzenia rezerwacji biletów etc. Jeśli do wydarzenia przypisana jest lokalizacja, to na podstawie oceny ruchu drogowego wygeneruje przypomnienie w takim momencie, abyśmy mogli spokojnie dojechać.

d2bz0zm

Mapy zyskały z kolei funkcję wyznaczania trasy za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Niestety, przynajmniej w Warszawie, ta funkcja nie działa. Mapy nie są w stanie znaleźć żadnego połączenia, które pozwoliłoby dojechać np. pod Pałac Kultury.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Przejdź do następnej strony tekstu TUTAJ

Sugestie Siri

Tradycyjne przeciągnięcie palcem w dół po ekranie wywoływało funkcję wyszukiwania. Teraz, wzbogacona jest ona o dynamiczne sugestie, które zmieniają się na podstawie naszych nawyków, a także mogą być związane z miejscami, w których przebywamy. Sugestie Siri możemy także wywołać przesuwając palcem w prawo na pierwszym ekranie. W tym miejsca są one wzbogacone o kontakty, z którymi często piszemy/rozmawiamy.

d2bz0zm

Siri rozumie też więcej poleceń. Możemy użyć głosowej komendy „Pokaż mi moje ostatnie zdjęcia”. albo „Pokaż listę ostatnich połączeń” – oczywiście wciąż w języku angielskim, lub innym obsługiwanym przez Siri.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Wyłączanie funkcji potrząsania

Jeśli irytowało cię, że podczas pisania wiadomości iPhone wykrywając nawet niezamierzone potrząśniecie telefonem chciał cofnąć wpisywany tekst, to teraz możesz tę funkcję wyłączyć.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Więcej opcji zapisywania załączników

Teraz w prosty sposób można zapisywać załączniki. Możemy kliknąć na wybrane zdjęcie i w menu znajdziemy opcję zapisania zdjęcia, zapisania wszystkich zdjęć, albo łatwego przypisania go do kontaktu. Łatwiej też wstawić załączniki bezpośrednio w treść maila. Wystarczy przytrzymać palec na ekranie i po pojawieniu się menu opcji wybrać wstawienie zdjęcia lub załącznika.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Przejdź do następnej strony tekstu TUTAJ

d2bz0zm

Nowy sposób przełączania się między aplikacjami

Zmieniono sposób przełączania pomiędzy aplikacjami. Od teraz przypominają one zachodzące na siebie zakładki lub kartki. Pierwsze wrażenia przy korzystaniu jest dość dziwne i stary sposób mógł wydawać się lepszy. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia przyzwyczajenia.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Nowy Passbook i Kiosk

Jeśli będziecie chcieli znaleźć program Passbook, to nic z tego. Zmienił się on w Wallet, jednak jego funkcjonalność pozostała taka sama. Kiosk stał się natomiast folderem, w którym od razu mamy dostęp do naszych ulubionych tytułów, dzięki czemu otworzymy je szybciej.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Łatwe robienie notatek i przypomnień

Nowa wersja oprogramowania umożliwia również łatwe i proste robienie notatek np. w przeglądarce Safari, Mapach i innych programach. Wystarczy stuknąć w symbol dodatkowych opcji i wybrać notatki lub przypomnienia.

 (fot. WP)
Źródło: (fot. WP)
d2bz0zm

Podziel się opinią

Share
d2bz0zm
d2bz0zm
Więcej tematów