Nowe zarzuty w sprawie serwisu Megaupload.com

Nowe zarzuty w sprawie serwisu Megaupload.com

Nowe zarzuty w sprawie serwisu Megaupload.com
Źródło zdjęć: © AP
20.02.2012 12:12

Zarzuty tzw. przestępstwa telekomunikacyjnego oraz naruszenia praw autorskich dodano do aktu oskarżenia przeciw serwisowi internetowi Megaupload.com i jego właścicielowi. Strona była popularną platformą darmowej wymiany filmów, seriali, muzyki i innych plików.

W akcie oskarżenia amerykański Departament Sprawiedliwości przekonuje, że serwis powstał na zasadzie "szybkiego i powielanego systemu rozpowszechniania" dzieł objętych prawem autorskich - podała BBC na stronie internetowej.

Nowe zarzuty oparto na zachowanej korespondencji portalu z właścicielami praw autorskich, którzy domagali się usunięcia nielegalnie zamieszczonych treści.

Z e-maili wynika, że Megaupload.com wielokrotnie informowało takie osoby niezgodnie z prawdą, że niedozwolone treści zostały usunięte.

Amerykański resort przywołuje też przypadek użytkownika o pseudonimie "VV", który na serwerach Megaupload.com zamieścił blisko 1. 000 plików - obejrzały je bezpłatnie ponad 34 miliony internautów. Megaupload.com miał nie reagować, gdy "VV" nie usuwał plików mimo napomnień, a wręcz wynagradzał go za pośrednictwem programów lojalnościowych.

Założyciel strony, 37-letni Kim Dotcom (Kim Schmitz), nie uzyskał prawa do wyjścia z aresztu za kaucją. Nie przyznaje się do winy i zapowiedział, że złoży apelację przeciwko deportacji do USA, gdzie toczy się proces.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)