Nowe amplitunery Onkyo z certyfikatem THX

Nowe amplitunery Onkyo z certyfikatem THX
Źródło zdjęć: © Onkyo

05.08.2008 19:30, aktual.: 06.08.2008 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Onkyo zaprezentowała dwa nowe amplitunery 7.1 o oznaczeniach TX-NA906X i TX-SA806X. Urządzenia mogą pochwalić się certyfikatem THX Ultra2 Plus i oferują użytkownikowi do dyspozycji m.in. złącza HDMI w wersji 1.3a oraz procesor wizyjny HQV Reon-VX.

Najnowszy amplituner firmy Onkyo - model o oznaczeniu TX-NA906X - to ważąca ponad 24 kilogramy skrzynka o wymiarach 435 x 458,5 x 194 mm ). Urządzenie może się pochwalić logo świadczącym o uzyskaniu przyznawanego przez firmę Georga Lucasa certyfikatu THX Ultra2 Plus. Oferuje do dyspozycji użytkownika wysokiej jakości procesor wizyjny HQV Reon-VX, umożliwiający przekonwertowanie dostarczonego sygnału wideo do rozdzielczości 1080p, który następnie przesyła do dowolnego odbiornika ( projektora, telewizora ) za pomocą interfejsu HDMI w wersji 1.3a ( dysponuje czterema wejściami oraz dwoma wyjściami ). Sprzęt pozwala na skorzystanie z funkcji kalibracji ISF oraz dekoderów Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Cechuje się maksymalną mocą wyjściową na kanał na poziomie 280 W oraz pasmem przenoszenia od 5 Hz do 100 kHz. Warto też wspomnieć o module LAN, porcie USB, wsparciu dla formatów MP3/WMA/AAC ( możemy odtwarzacz pliki muzyczne np. bezpośrednio z pendrive'a ) oraz wsparciu dla funkcji VIERA Link, AQUOS Link i
REGZA Link.

Obraz
© TX-NA906X (fot. Onkyo)

Model TX-SA806X różni się od poprzednika oferowaną mocą ( maksymalnie 250 W na kanał ), nieco niższą wagą wynoszącą równo 23 kg ( przy tych samych gabarytach ) oraz brakiem modułu LAN i portu USB.

Urządzenia pojawią się na półkach japońskich sklepów pod koniec tego miesiąca ( niestety nie wiadomo kiedy trafią do Europy ). Ich ceny zostały ustalone ( po przeliczeniu z jenów ) na poziomie około 2190 euro i 1550 euro.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)