Trwa ładowanie...
ycipk-1hstco

Nowa funkcja w Androidzie. Ucieszy narzekających na wolny internet

Osoby korzystające z sieci WiFi często nie wiedzą, jak działać będzie internet, z którym chcą się połączyć. Nowa funkcja w Androidzie ułatwi im życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korzystanie z darmowego WiFi będzie wygodniejsze.
Korzystanie z darmowego WiFi będzie wygodniejsze. (Pixabay.com)
ycipk-1hstco

Jedną z nowości w Androidzie 8.1 jest informowanie o prędkości sieci, z którą możemy się połączyć. Gdy system wyszuka dostępne bezprzewodowe połączenie, od razu poinformuje, jakiej szybkości możemy się spodziewać.

Przy nazwie sieci system wyświetli informację, czy sieć jest wolna, “OK”, szybka lub bardzo szybka. Zdaniem Google'a, ocena “OK” oznacza, że bezproblemowo będziemy poruszać się po internecie (media społecznościowe, Spotify), zaś bardzo szybki internet pozwoli na oglądanie filmów w wysokiej jakości.

ycipk-1hstco

Nowość dotyczyć będzie publicznych sieci, które nie wymagają hasła. Nie musicie więc obawiać się, że wasi sąsiedzi zobaczą, czy przypadkiem wasz internet nie jest szybszych.

Może i nowa funkcja nie jest rewolucją, ale ja się z tej opcji cieszę. W sklepach czy na dworcach bardzo często łączyłem się z siecią, która teoretycznie powinna działać dobrze, a mimo to strony wczytywały się przeraźliwie wolno. Google pozwoli zaoszczędzić trochę czasu, który traciło się na łączenie z kiepskim internetem.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1hstco

ycipk-1hstco
ycipk-1hstco