Nowa funkcja Facebooka w sam raz na wakacje

Nowa funkcja Facebooka w sam raz na wakacje

Nowa funkcja Facebooka w sam raz na wakacje
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
05.07.2017 13:48

Chcesz skorzystać z darmowego WiFi, ale nie wiesz, gdzie znajdziesz punkt z internetem? Teraz z pomocą przychodzi Facebook, który w mobilnej aplikacji sam znajduje hot-spoty w okolicy.

Co ciekawe, mowa tu o dalszej i bliższej okolicy. Nowa funkcja na Facebooku znajdzie darmowe WiFi w sąsiedztwie, jak i dalszej części miasta. Wystarczy wybrać obszar, który nas interesuje. Wszystkie punkty pokazane są na mapie.

Jak odnaleźć hot-spoty? Funkcję “Znajdź Wi-Fi” znajdziemy w dziale “Aplikacje”. Miejsca z darmowym internetem wyświetlimy na liście lub mapie. Druga opcja wydaje mi się znacznie wygodniejsza, bo od razu widzimy, gdzie mamy się udać, by skorzystać z bezpłatnego dostępu do sieci.

Obraz
© WP.PL

Facebook nie wyszukuje jednak wszystkich punktów z darmowym internetem. Na przykład nie pokazuje WiFi miejskiego, który znaleźć można chociażby w parkach. Być może kolejne miejsca będą z czasem dodawane.

Obraz
© WP.PL

Paradoskalnie z nowej funkcji Facebooka ucieszą się nie tylko turyści. Zauważyłem, że pokazane WiFi najczęściej znajduje się w sklepach i restauracjach. Czyli Facebook nie tylko wskazuje darmowy internet, ale też miejsca, gdzie można coś zjeść i kupić. Co więcej, pozwala też odwiedzić ich stronę. Szukasz WiFi w okolicy, a przy okazji zamawiasz pizzę? Sprzedawcy zacierają ręce…

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)