Niższe koszty ogrzewania z systemem eGain

Klasyczne próby oszczędzania energii cieplnej polegające na docieplaniu budynków i wymianie okien wiążą się z relatywnie wysokim początkowym kosztem inwestycji oraz długim czasem oczekiwania na jej zwrot. Alternatywą, która generuje niskie koszty instalacji i szybki zwrot inwestycji jest szwedzka technologia grzewcza oparta na regulacji prognozowej. Zastosowanie jej w budynkach wielorodzinnych pozwala zaoszczędzić 10% energii cieplnej i tym samym obniżyć wysokość rachunków za ogrzewanie.

Niższe koszty ogrzewania z systemem eGain
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.10.2014 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ocieplanie budynków, wymiana i uszczelnianie okien to działania, które są kosztowne i czasochłonne. Odpowiedzią na potrzeby zarówno administratorów, jak i mieszkańców może być szwedzki system regulacji prognozowej eGain.

Dotychczasowe rozwiązanie, czyli tradycyjna regulacja pogodowa, uwzględniało jedynie jeden parametr, czyli temperaturę. Wyjątkowość regulacji prognozowej polega na tym, że bazuje na codziennie aktualizowanej prognozie pogody, na którą oprócz temperatury składają się również czynniki takie, jak lokalizacja, nasłonecznienie, prędkość i kierunek wiatru oraz opady atmosferyczne. W przypadku systemu czujnik temperatury zmieniony został na odbiornik prognozy pogody. System kompleksowo analizuje przyszłe warunki pogodowe i pozwala zoptymalizować zużycie energii, a ponadto uwzględnia indywidualne właściwości fizyczne budynku i jego zdolności akumulacyjne. Te dane pozwalają ustalić rzeczywiste zapotrzebowanie na energię i wykorzystać ciepło zmagazynowane, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzewania i wychładzania budynku. System umożliwia utrzymanie stabilnej temperatury i komfortu cieplnego, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii.

Szwedzka technologia to dodatkowo rozwiązanie ekologiczne. Ograniczenie zużycia energii cieplnej w sposób naturalny wiąże się z niższą emisją CO2 i spalin do atmosfery.

Komentarze (0)