Niedźwiedź przekupuje psa kośćmi. Widać każdy ma swoją cenę

Niedźwiedź przekupuje psa kośćmi. Widać każdy ma swoją cenę
Źródło zdjęć: © @JesseNeon / Twitter | Jesse Jordan

12.05.2019 19:26, aktual.: 13.05.2019 00:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Baron narkotykowy Pablo Escobar powiedział kiedyś, że każdy ma swoją cenę, trzeba ją tylko poznać. Wiedzą o tym nawet zwierzęta, żyjące w pobliżu ludzi.

Brickleberry, mieszaniec o jasnej sierści, zarabia na życie pilnując domu. Jego najważniejszym i prawdę mówiąc jedynym zadaniem jest odstraszanie zwierząt, które w nocy zakradają się pod dom. Szło mu bardzo dobrze do momentu, gdy zaczął przyjmować korzyści majątkowe w zamian za dostęp do chronionych worków z odpadami.

Niedźwiedź z łapówką

Partnerem psa jest niedźwiedź. Jak wiele innych zwierząt, niedźwiedzie oswajają się z ludźmi na tyle, że nie mają oporów przed buszowaniem w śmieciach czy wchodzeniem do basenów na podwórkach. Ten jednak spotkał się z godnym przeciwnikiem i musiał posunąć się dalej.

Niedźwiedź przystąpił do prób przekupienia Brickleberry'ego. Prawdopodobnie bacznie obserwował psa i znalazł jego słabość. To kości, a konkretnie kości jelenia. Rodzina mieszkająca w domu w Ontario już trzy razy zastała Brickleberry'ego z łapówką… w pysku.

Nocny stróż wygląda na zadowolonego, mimo że ganek domu zawalony jest śmieciami, rozrzuconymi przez niedźwiedzia.

Dzikie zwierzęta coraz mniej dzikie

Dzikie zwierzęta od zawsze próbują szukać pożywienia przy ludzkich osiedlach - dzięki temu udało nam się udomowić wszystkożerne psy, obecnie będące naszymi wiernymi towarzyszami. W Polsce w ostatnich latach dziki nauczyły się, że nic im z naszej strony nie grozi. W sklepach mogą łatwo zdobyć jedzenie i terroryzują wychodzących z zakupami.

Niedźwiedź z Ontario jest wyjątkowym okazem, który wpadł na pomysł przekupstwa. Zwierzęta te są nieszkodliwe - ewoluowały w gęstych lasach i są w stanie uciec przed zagrożeniem na drzewo, więc nie mają w zwyczaju się bronić. Przez 109 lat niedźwiedzie czarne zabiły w USA i Kanadzie tylko 63 osoby. To ciekawe zachowanie społeczne pokazuje, że zamiast walczyć, niedźwiedzie te wolą się dogadać, gdy dojdzie do konfliktu interesów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)