Nehalem z LGA 1336

Nehalem z LGA 1336

23.10.2007 09:30

Serwis Fudzilla donosi, że intelowskie procesory z rodziny Nehalem nie będą współpracowały z podstawkami LGA 775 ani LGA 771. Osoby, które będą chciały z nich skorzystać, muszą wyposażyć się w płytę z LGA 1366.

Zmiana jest konieczna - CPU Nehalem będzie miał wbudowany kontroler pamięci, który obsłuży tylko kości DDR3. Ponadto na potrzebny Nehalema powstaną nowe chipsety. Przed miesiącem Intel poinformował, że ma już działające próbki Nehalem. Procesory z tej rodziny mają zastąpić Penryna.

Fotografie, które wyciekły do Sieci, wskazują, że procesor Nehalem będzie "prawdziwym" czterordzeniowcem. Oznacza to, że wszystkie rdzenie CPU zostaną umieszczone na jednym kawałku krzemu. Z dwóch Nehalemów Intel będzie tworzył procesory ośmiordzeniowe.

Wiadomo również, że wraz z Nehalemem powróci równoległe przetwarzanie wielowątkowe, znane niegdyś jako HT ( HyperThreading ). Procesor został również wyposażony w mechanizmy poprawiające obsługę aplikacji jednowątkowych oraz w QuickPath ( dawniej Common System Interconnect - CSI ), która pozwala na łatwiejsze budowanie systemów wieloprocesorowych.

Więcej informacji: Fudzilla.com - http://www.fudzilla.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)