Trwa ładowanie...
d2ojv31

NASA potwierdza - silnik, który nie miał prawa działać, działa

EmDrive to silnik rodem ze Star Treka. Nie powinien działać, bo wszystko wskazywało na to, że łamie zasadę zachowania pędu. NASA opublikowała właśnie jednoznaczne wyniki badań. EmDrive naprawdę działa!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA potwierdza - silnik, który nie miał prawa działać, działa
(EmDrive.com, Fot: EmDrive,.com)
d2ojv31

Em Drive, czyli Electromagnetic Drive, to system napędowy, który po raz pierwszy zaprezentowany został w 1999 roku przez Brytyjczyka Rogera Shawyera. Innowacyjność rozwiązania polega na tym, że silnik nie wykorzystuje ciężkiego paliwa rakietowego, a generuje ciąg przez mikrofale odbijające się od wnętrza stożkowatego i pokrytego metalem kontenera.

Był tylko jeden problem. Taki napęd wydawał się stać w sprzeczności z trzecim prawem dynamiki Newtona. Brzmi ono:

"Oddziaływania ciał są zawsze wzajemne. W inercjalnym układzie odniesienia siły wzajemnego oddziaływania dwóch ciał mają takie same wartości, taki sam kierunek, przeciwne zwroty i różne punkty przyłożenia (każda działa na inne ciało)".

d2ojv31

Dopiero Guido Fetta, który stworzył własną wersję takiego silnika przekonał inżynierów z NASA Eagleworks Laboratories, aby go przetestowali. Eksperymenty trwały i trwały, a silnik wciąż opierał się prawom fizyki. Dziś już wiemy, że konstrukcja będzie działać. NASA opublikowała wyniki badań, z których wynika, że silnik w próżni może produkować 1,2 miliniutonów na kW siły ciągu.

*Do ustalenia pozostaje jeszcze, jak to możliwe, że EmDrive działa. *

- Polecimy na Marsa, ale najważniejsze jest to, co EMdrive zrobi dla reszty świata. Będą to elektrownie słoneczne, loty długodystansowe wykorzystujące wodór. Silnik jest ekologiczny. Zmieni nasz świat w ciągu najbliższych kilku lat - mówił Shawyer, wynalazca napędu.

Możliwości są więc niesamowite. Jak informuje Science Alert, kolejnym etapem będzie przetestowanie EmDrive w przestrzeni kosmicznej. Ma się to wydarzyć w ciągu najbliższych miesięcy.

d2ojv31

Podziel się opinią

Share

d2ojv31

d2ojv31
Więcej tematów