Najpopularniejsze monitory komputerowe

Najpopularniejsze monitory komputerowe

Najpopularniejsze monitory komputerowe
08.02.2010 13:11, aktualizacja: 09.01.2012 12:35

Jednym z elementów bez którego nie może się obejść żaden komputer stacjonarny jest monitor. We współpracy z serwisem tanio.pl sprawdziliśmy, które monitory cieszą się największą popularnością i są najchętniej wybierane przez kupujących

Jeszcze niedawno najpopularniejsze wśród użytkowników komputerów były monitory o przekątnej ekranu 1. cali i proporcjach 4:3. Wystarczy jednak spojrzeć na nasz ranking, aby szybko się przekonać, że są to już czasy minione. Wśród 10 najpopularniejszych monitorów znalazły się zaledwie dwa modele 19-calowe. Pozostałe pozycje rankingu zajmują urządzenia z ekranami o przekątnej od 20 do 24 cali.

Obraz
© Zwycięzca rankingu - monitor LG W2353V-PF (fot. LG)

Zobacz galerię najpopularniejszych monitorówZobacz galerię najpopularniejszych monitorów

Wyraźnie widać również dominację dwóch koreańskich gigantów: Samsunga i LG - aż 6 z 1. pozycji zajmują produkty tych producentów. Ta sytuacja może również wskazywać na jeszcze jeden aspekt - już na "pierwszy rzut oka" widać, że producenci z Korei kładą w swoich produktach duży nacisk na wygląd sprzętu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, jako że monitor jest chyba najbardziej eksponowanym elementem komputera i wielu użytkowników zwraca baczną uwagę, aby komponował się on z otaczającym wnętrzem, a co najmniej robił wrażenie na znajomych. Jeśli połączymy ten fakt, z niezłymi parametrami, jakimi charakteryzują się monitory LG lub Samsunga, dominacja tych dwóch gigantów wcale tak bardzo nie dziwi.

W epoce oglądania filmów na komputerze, żadnym zaskoczeniem nie jest również odejście klientów od monitorów w proporcji ekranu 4:3 na rzecz obrazu panoramicznego 16:9 lub 16:10. Pewnym rodzynkiem wśród najpopularniejszej dziesiątki jest monitor Samsung 2033HD, który wyposażony został w tuner telewizyjny. Może to wskazywać na fakt, że Polacy, poza pracą i graniem w gry komputerowe coraz częściej wykorzystują komputer również do oglądania telewizji. Cieszyć musi również fakt, że cena żadnego z prezentowanych produktów nie przekroczyła bariery 1000 zł. Warto także zauważyć, że Polacy nie decydują się na najtańsze monitory dostępne na rynku, ale raczej starają się wybrać sprzęt droższy, ale o lepszych parametrach. Zapraszamy do obejrzenia najpopularniejszych monitorów w Polsce wraz z ich krótką charakterystyką w naszej galerii.

Zobacz galerię najpopularniejszych monitorówZobacz galerię najpopularniejszych monitorów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)