Trwa ładowanie...

Kolejny Polak zwycięża w wyzwaniach Imagine Cup 2015

Polska po raz kolejny triumfuje w Code Hunt Challenge, czyli serii dodatkowych, międzynarodowych wyzwań z zakresu programowania, towarzyszących konkursowi Imagine Cup.
Share
Kolejny Polak zwycięża w wyzwaniach Imagine Cup 2015
Źródło: Materiały prasowe
d31agv3

Adam Żychowski - student warszawskiej Politechniki - nie miał sobie równych w styczniowej odsłonie wyścigu kodowania i otrzyma główną nagrodę w wysokości 100. dolarów. W trakcie pięciu dotychczasowych zmagań Code Hunt Challenge polscy studenci już dwukrotnie zajmowali najwyższe miejsce.

W październikowej odsłonie wyzwania triumfatorem konkursu był Dawid Bugajewski, studiujący na co dzień na Wojskowej Akademii Technicznej. Wśród ośmiu finalistów tej edycji znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz oraz styczniowy zwycięzca - Adam Żychowski.

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 201. r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze i najszybsze rozwiązanie zadania gwarantuje 1000 dolarów, a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dolarów.

d31agv3

Kolejna edycja wyzwania rozpocznie się 2. lutego o godz. 01.01 czasu środkowoeuropejskiego. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować się na stronie Code Hunt Challenge. Trenowanie umiejętności kodowania za pośrednictwem strony jest możliwe także poza trwaniem wyzwania.

d31agv3

Podziel się opinią

Share
d31agv3
d31agv3
Więcej tematów