Kolejny komunikator, który można zawiesić jedną wiadomością

Kolejny komunikator, który można zawiesić jedną wiadomością

Kolejny komunikator, który można zawiesić jedną wiadomością
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.06.2015 19:05, aktualizacja: 05.06.2015 08:07

To nie jest dobry czas dla komunikatorów. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że pewien ciąg znaków powoduje awarię aplikacji iMessage, teraz okazało się, że podobne problemy ma Skype.

Czasem nawet niewielki błąd w oprogramowaniu może doprowadzić do nieprzewidywalnych skutków. Najlepszym tego przykładem jest najnowsza wersja komunikatora Skype, która blokuje się po otrzymaniu wiadomości zawierającej ciąg znaków „http://:”. Problemu nie rozwiąże restart programu ponieważ jeżeli już odbierzemy taką wiadomość, zostanie ona zapisana w historii rozmowy. Można ją co prawda usunąć lokalnie, ale przy kolejnym uruchomieniu klienta Skype zostanie ona ponownie pobrana z serwerów, przez co program zawiesi się po raz kolejny.

Nad rozwiązaniem problemu, zauważonego w wersji komunikatora dla systemów Windows, Android oraz iOS, trwają już prace. Na razie można ominąć go na dwa sposoby – albo instalując starszą wersję Skype albo prosząc nadawcę by usunął niefortunną wiadomość. W przypadku platform mobilnych, odczytywanie feralnej wiadomości z historii na szczęście nie powoduje zawieszenia się klienta Skype.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Android M jeszcze w tym roku

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)