Trwa ładowanie...
holderName

Kierowca Ubera odpowie za spowodowanie wypadku. Samochodem autonomicznym

Rafaela Vasquez, kierowca Ubera, stanie przed sądem w Arizonie pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci wskutek wypadku w ruchu lądowym. Kruczek? Do tragedii doszło, gdy kobieta jechała samochodem autonomicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(ABC 15)
(ABC 15)
holderName

Feralne wydarzenie miało miejsce 18 marca 2018 r. i jest ono uważane za pierwszy w historii wypadek śmiertelny z udziałem samochodu autonomicznego. Ofiara, Elaine Herzberg, przechodziła przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Pojazd jednak powinien zdążyć zahamować. Tak się nie stało, gdyż elektroniczne systemy zawiodły.

Jaką rolę odegrała kierowca Ubera w samojezdnym pojeździe? - zapytacie. Odpowiedź brzmi: znajdowała się tam właśnie po to, aby reagować na ewentualne problemy. Jako kierowca awaryjny.

holderName

Według ustaleń prokuratury, zamiast skupić się na obserwacji drogi, kierowca Rafaela Vasquez oglądała na smartfonie serial "The Voice".

Rząd wyłączy Ubera? Minister cyfryzacji odpowiada

Z tego też względu kobietę oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi jej od roku do niespełna czterech lat pozbawienia wolności.

Co ciekawe, odstąpiono jednocześnie od karania Ubera jako firmy, choć Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wydała pouczenie nakazujące przedsiębiorstwu wprowadzić zmiany w zakresie szkolenia kierowców pod kątem użycia pojazdów samojezdnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów