Brazylia: kierowca Ubera wyrzucił niewidomą

Brazylia: kierowca Ubera wyrzucił niewidomą
Źródło zdjęć: © flickr.com | Mark Warner
Adam Bednarek

04.09.2018 13:24, aktual.: 04.09.2018 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niewidoma youtuberka z Brazylii została wyrzucona przez kierowcę Ubera. Powodem miała być niepełnosprawność 26-letniej kobiety. Uber już zareagował na wydarzenie.

Kierowca w Rio de Janeiro miał wyrzucić kobietę po tym, jak poprosiła, by wyłączył w samochodzie klimatyzację. Według relacji youtuberki - Nathalia Santos prowadzi na YouTubie kanał, na którym opowiada o swoim życiu - kierowca zatrzymał pojazd i zaczął na nią wrzeszczeć, dodając, że jej ślepota jest karą. Kobieta po wyrzuceniu z samochodu nie wiedziała, gdzie się znajduje oraz jak ma dotrzeć do celu.

Uber już zareagował na wydarzenie, zwalniając kierowcę. Firma dodaje w oświadczeniu, że zachowanie mężczyzny było niedopuszczalne i żałuje incydentu. Jak jednak zdradza poszkodowana, Uber przeprosił, ale nie zaproponował odszkodowania.

Zdaniem Santos, sytuacje, w których niepełnosprawni padają ofiarami niewłaściwego zachowania kierowców Ubera, są w Brazylii normą. Wszystko przez brak szkoleń i wymagań dotyczących odpowiedniego podejścia do takich osób. Tymczasem m.in. niewidomi są zmuszeni do korzystania z prywatnego transportu jak Uber ze względu na nieodpowiednie traktowanie ich przez pasażerów w środkach komunikacji miejskiej.

Brazylia to dla Ubera drugi po Stanach Zjednoczonych największy rynek. W Rio de Janeiro i stanie Sao Paulo mają odbyć się testy latających taksówek firmy.

źródło: agencja Reutersa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)