Kiedy warto skorzystać z programu VPN?

Kiedy warto skorzystać z programu VPN?

Kiedy warto skorzystać z programu VPN?
Źródło zdjęć: © materiał klienta
30.06.2020 10:20

Zachowanie prywatności podczas korzystania z internetu z każdym rokiem staje się coraz trudniejsze. Praktycznie wszystkie serwisy internetowe śledzą swoich użytkowników i zbierają przeróżne dane na ich temat. Co najgorsze, w wielu przypadkach dzieje się to nawet po opuszczeniu strony.

Artykuł sponsorowany

1. Podstawy bezpieczeństwa w sieci
2. Do czego służy VPN?
3. W jakich sytuacjach korzystać z VPN?

Czy można się przed tym zabezpieczyć bez ponoszenia ogromnych kosztów i inwestowania w specjalistyczne rozwiązania? Tego dowiesz się z naszego zestawienia zalet związanych ze stosowaniem VPN.

Podstawy bezpieczeństwa w sieci

Tematy związane z bezpieczeństwem w sieci warto promować wśród bliskich i znajomych, gdyż dzięki temu więcej osób będzie wiedziało, jak unikać najpopularniejszych zagrożeń. Te natomiast można spotkać praktycznie na każdym kroku. Zaczynając od wiadomości email z zawirusowanymi załącznikami, przez fałszywe strony podszywające się pod banki, a na bezpośrednich atakach kończąc. Absolutne minimum, o jakie powinien zadbać każdy internauta to przede wszystkim używanie dobrej przeglądarki (na przykład Chrome lub Firefox), regularne aktualizowanie systemu, zainstalowanie dobrego programu antywirusowego, unikanie klikania w podejrzane linki oraz instalowanie gier i programów z oryginalnego źródła. Chociaż w ten sposób można zadbać o swoje bezpieczeństwo, to niestety żadne z tych rozwiązań nie wyeliminuje ryzyka, że jest się śledzonym podczas przeglądania internetu. Do tego na szczęście można wykorzystać program VPN.

Do czego służy VPN?

Należy zrozumieć, że bezpieczeństwo w sieci to nie tylko ochrona plików na dysku, ale też informacji, które internauta podaje lub przegląda podczas korzystania z sieci. W tym przypadku VPN jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż za niewielkie pieniądze można uzyskać szyfrowanie połączenia internetowego. To sprawia, że osoby postronne nie będą mogły odczytać żadnych informacji. Najlepiej jednak samemu zapoznać się z rankingiem usług VPN, który można znaleźć na stronie https://vpnes.com/pl/ranking-vpn-wybierz-najlepszy/ i wybrać jedno z dostępnych rozwiązań. W przypadku niektórych ofert można skorzystać z darmowego okresu testowego lub otrzymać gwarancję zwrotu pieniędzy w ciągu trzydziestu dni. Daje to internautom możliwość samodzielnego przetestowania rozwiązania bez ryzyka, że źle zainwestują pieniądze. Jeżeli chcesz od razu zabezpieczyć kilka urządzeń lub zapewnić bezpieczeństwo pozostałym członkom rodziny, wybierz VPN, który w ramach jednej opłaty pozwala używać kilku urządzeń w tym samym momencie.

W jakich sytuacjach korzystać z VPN?

VPN - który często określany jest jako prywatna sieć wirtualna - przyda się nie tylko w domu. Powinny się w niego zaopatrzyć również te osoby, którym zdarza się korzystać z publicznych sieci Wi-Fi (na przykład na lotniskach, w hotelach lub w restauracjach). Nigdy nie da się przewidzieć, czy osoba odpowiedzialna za udostępnianie takiego internetu nie stara się podejrzeć, co wyszukują użytkownicy oraz jakie dane wprowadzają na klawiaturach swoich laptopów. Wystarczy jednak używać porządnego VPN, aby skutecznie rozwiązać takie problemy.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)