Kąpiel w Beethovenie

Kąpiel w Beethovenie

Kąpiel w Beethovenie
Źródło zdjęć: © MTI Soundsystem
25.06.2007 11:09, aktualizacja: 25.06.2007 11:47

Muzyka nazywana jest lekarstwem dla duszy. Pozwala zrelaksować
się, a odpowiednio dobrane brzmienia i akordy potrafią też
oddziaływać nie tylko na naszą psychikę. Od delikatnego szumu górskiego
strumyka po różne typy muzyki, w zależności od swego charakteru muzyka
wpływa na wpływa na napięcie mięśni, układ krążenia, działa na układ
pokarmowy i oddechowy

Odpowiednio dobraną muzykę stosuje się w łagodzeniu bólu i w czasie zabiegów chirurgicznych, stomatologicznych, w położnictwie i ginekologii, oddziaływanie muzyką stosuje się w chorobach psychosomatycznych, a także w rehabilitacji narządów ruchu.

Podobnie działa hydroterapia - masaże wodne, jacuzzi, bicze wodne potrafią doskonale odprężyć.

Na pomysł połączenia tych dwóch metod relaksu wpadła firma MTI Whirpools, specjalizująca się w produkcji wyposażenia łazienek. Jednak montowanie wodoodpornych głośników w łazienkach, czy wręcz w kabinach prysznicowych nie jest żadną nowością. Inżynierowie MTI Whirpools rozwiązali sprawę zupełnie inaczej. Zaprojektowali system nazwany Stereo H2O, który wykorzystuje jaka obudowę głośnika... wannę.

Obraz
© Przetwornik systemu

System posiada własny wzmacniacz, ale może być również podłączony do domowego zestawu stereo. Przetwornik Stereo H2O montowany jest pod wanną, a dźwięk transmitowany jest poprzez wodę. Dzięki czemu możemy rozkoszować się muzyka całym ciałem. System H2O zapewnia reprodukcję pełnego pasma akustycznego oraz dodatkowo uwypuklone są najniższe częstotliwości by wzmóc efekt masażu i dostarczyć kąpiącemu się nowych wrażeń.

Stereo H2O można zamontować we wszystkich wannach produkcji MTI Whirpools, być może da się go adaptować również do wanien innych producentów.

Strona producenta - MTI Whirpools

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)