Jest taniej

Jest taniej

Jest taniej
Źródło zdjęć: © UKE
14.04.2008 19:09, aktualizacja: 17.04.2008 10:55

Średnie ceny usług telefonii mobilnej charakteryzowały się zdecydowanym spadkiem na przestrzeni lat 2005-2007. W porównaniu z operatorami innych krajów UE, Polska odnotowała jeden z najwyższych spadków cen w przypadku usług postpaid (36%) - czytamy w raporcie UKE.

Polska uzyskała na rynku postpaid 2 miejsce w zestawieniach dynamiki spadku cen wybranych 19 krajów Unii Europejskiej. W przypadku koszyka usług prepaid spadek cen wyniósł 10%, a Polska, zajęła 15 pozycję w zestawieniu.

Według analiz UKE, w 2007 roku najtańsze rozmowy, SMS-y i MMS-y w przypadku abonamentów dla klientów indywidualnych posiadał Play, najdroższe - Plus. W przypadku ofert biznesowych, najtaniej ponownie było w Play. Najdroższe SMS-y i MMS-y miał Plus, najdroższe rozmowy dla biznesu oferowała Era.

W 2007 roku klienci ofert na kartę najwięcej płacili za minutę w sieci myAvon, najniższy średni koszt minuty oferowało Wpmobi. Najniższych średnich cen SMS-ów szukać należało w Oragne i Heyah, najdroższa była pod tym względem oferta Sami Swoi, również w przypadku MMS-ów. Najtańsze MMS-y wśród ofert na kartę proponował Play.

Kompletna analiza UKE dostępna jest tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)