Trwa ładowanie...
d184xhw

Japoński rząd wydał instrukcję na temat UFO. To nie pierwszy raz

Japońskie wojsko otrzymało instrukcje, aby rejestrować i zgłaszać obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju – donosi portal Sky News. To nie pierwszy tego typu ruch ze strony japońskich oficjeli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UFO nagrane przez pilotów US Navy. Te materiały były jedną z przyczyn wydania instrukcji przez japoński rząd
UFO nagrane przez pilotów US Navy. Te materiały były jedną z przyczyn wydania instrukcji przez japoński rząd (YouTube)
d184xhw

Taro Kono, japoński minister obrony, wydał swoje polecenie idąc w ślad za amerykańskim Departamentem Obrony, który założył wcześniej grupę zadaniową ds. niewyjaśnionych zjawisk powietrznych.

O ile popularne wyobrażenie na temat terminu "UFO" wiąże się z obcymi cywilizacjami, to dla wojska jest to raczej kwestia nierozpoznanych samolotów, które mogły naruszyć przestrzeń powietrzną danego państwa. Chociaż oczywiście zdarza się, że nierozpoznane obiekty wydają się bardzo tajemnicze.

Czytaj też: Zatrzymywali samochody na ulicy. Nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli

d184xhw

Nie ma podstaw do zaprzeczania

Tak było w przypadku potwierdzonych przez Pentagon nagrań, na których piloci US Nacy zaobserwowali dziwny kulisty obiekt poruszający się z dużą prędkością. Minister Kono wydając instrukcje o rejestrowaniu UFO, przytoczył właśnie przykład tych nagrań. Możecie je zobaczyć poniżej:

US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Nie po raz pierwszy członkowie japońskiego rządu poruszyli ten temat. Jak zauważa portal Sky News, japońskie ministerstwo obrony stwierdziło w 2015 r., że nigdy nie spotkało się ze "statkiem obcych", chociaż ówczesny główny sekretarz rządu Nobutaka Machimura, powiedział, że "osobiście, absolutnie wierzy w ich istnienie".

Następnie minister obrony Shigeru Ishiba miał dodać, że w jego osobistej opinii nie ma podstaw do zaprzeczenia, że istnieją UFO sterowane przez obce formy życia, ale nie było to oficjalne stanowisko rządu.

Czytaj też: Mapy Google odkryły UFO na księżycu Saturna? Łowca kosmitów: "To miasto ma średnicę 100 km"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d184xhw

Podziel się opinią

Share
d184xhw
d184xhw
Więcej tematów