Jak usunąć Yahoo z przeglądarki Chrome i Firefox?

Jak usunąć Yahoo z przeglądarki Chrome i Firefox?

Jak usunąć Yahoo z przeglądarki Chrome i Firefox?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Arkadiusz Stando
30.01.2019 10:57

Na nasze komputery może trafić niechciane oprogramowanie freeware, takie jak Yahoo Search. Zmienia diametralnie działanie naszych przeglądarek. Jak usunąć Yahoo Search z komputera? Jest na to sposób.

Yahoo Search to tylko kropla w morzu oprogramowania, które trafia na komputery nieuważnych użytkowników. Nie jest wirusem, ani w żaden sposób nie uszkadza naszego systemu, ale jego działanie jest co najmniej irytujące i narusza naszą strefę prywatności.

Co to jest Yahoo Search?

Yahoo Search to darmowe oprogramowanie, zaliczane do kategorii złośliwych. Nie pobiera wirusów, nie uszkadza naszego komputera, właściwie nie czyni żadnego zła poza tym, że jest. Jest i pojawia się wszędzie - w każdej otwartej karcie, na stronie startowej, w dodatkowym okienku wyszukiwania i w każdej przeglądarce, która trafi na nasze komputery. Zamienia np wyszukiwarkę Google, na wyszukiwarkę Yahoo. Nie jest ona lubiana przez użytkowników internetu, więc radzimy, jak usunąć ją z przeglądarki.

Dlaczego Yahoo Search jest na moim komputerze?

Prawdopodobnie nikt w historii ludzkości nie zainstalował Yahoo Search z własnej, niewymuszonej chęci. Ten program trafia na nasze komputery wraz z innym oprogramowaniem, jeśli nie czytamy dokładnie treści plików instalacyjnych. Niestety, ale tylko czujność może nas ochronić przed zainstalowaniem Yahoo Search. Później pozostaje już tylko program, który go usunie.

Jak usunąć Yahoo z Firefox czy Chrome?

Jak więc pozbyć się "robaka" typu Yahoo Search z przeglądarki? Jest na to kilka sposobów, ale najbardziej skutecznym i łatwym będzie zainstalowanie oprogramowania chroniącego komputer. Nie chodzi tu o antywirusa, ale o program walczący z Malware, czyli wszelkiego typu złośliwym oprogramowaniem. Przedstawiany sposób zadziała dla każdej potencjalnej przeglądarki. Usunie Yahoo Search z Firefoxa, Chrome, Opery, Microsoft Edge czy innych popularnych programów.

Yahoo Search zostało zakwalifikowane przez większość programów ochronnych jako malware, więc automatycznie się go pozbywają. Takiego oprogramowania jest wiele, więc z którego najlepiej skorzystać? Wśród proponowanych przez ekspertów programów musimy wyróżnić trzy: Malwarebytes, Adw Cleaner oraz Junkware Removal Tool. Te wszystkie programy (i więcej podobnych) znajdziecie w naszym bratnim serwisie Dobreprogramy.pl, wraz z opisem ich działania.

Skorzystanie z tych aplikacji pozwoli nie tylko pozbyć się searchkitów, takich jak właśnie Yahoo Search, ale także wszelkiego złośliwego oprogramowania. Warto od czasu, do czasu przeskanować komputer przy użyciu takich programów, w celu utrzymania bezpieczeństwa w internecie.

Yahoo Search nie jest jedynym tego typu programem. Jest ich cała masa, a najczęściej na nasze komputery trafiają: Ask Toolbar, Babylon, Browser Manager, Claro / iSearch, Conduit, Coupon Printer for Windows, Crossrider, Facemoods Funmoods, iLivid, IncrediBar, MyWebSearch, Searchqu czy Web Assistant.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)