Google Play Music (Muzyka Play) będzie wypierane przez YouTube Music

Google Play Music (Muzyka Play) będzie wypierane przez YouTube Music

Google Play Music (Muzyka Play) będzie wypierane przez YouTube Music
Źródło zdjęć: © WP.PL
03.10.2019 13:42

Na urządzeniach z Androidem 10 i 9 będzie preinstalowana aplikacja YouTube Music, firma chce ją promować. Zastąpi Google Play Music w roli domyślnego odtwarzacza. W sieci już rozgorzały nieprzychylne głosy, ale czy jest się czego bać?

Według oficjalnego blogu YouTube, od tej pory wyjęte z pudełka telefony nie uświadczą już Muzyki Play (czy pisząc bardziej w wersji międzynarodowej - Google Play Music). Domyślną apką do odtwarzania muzyki będzie YouTube Music. Czy dostaniemy definitywny koniec aplikacji? Na szczęście nie. To nie pierwsze przetasowanie w fabrycznie instalowanych programach od Google czy producentów smartfonów.

Google Play Music dalej dostępne

Aplikacja jest dalej dostępna, trzeba ją tylko ręcznie pobrać. Wystarczy w nowonabytym sprzęcie odszukać ją w sklepie i zainstalować. Nie jest jasne, czy Google chce w dalszej przyszłości całkowicie uśmiercić Muzykę Play, ale nie byłoby to tak rozsądne posunięcie. Zasoby obu usług są obszerne, ale mają nieco inne założenia i w przypadku części piosenek lepiej wybrać klasyczne rozwiązanie Google Play Music. Na razie nie ma takiej deklaracji.

YouTube Music to jak się nietrudno domyśleć YouTube pod kątem muzyki. Bez reklam i z możliwością wyłączenia ekranu bez przerwania odtwarzania. Podobnie jak Google Play Music, (opcjonalnie płatne - dla zasobów w chmurze) i YouTube Music wiąże się z płatną subskrypcją i nieco przypomina wariant premium samego YouTube.

Google zachęca do używana YouTube Music

Wkrótce nowe możliwości i chęć zbliżenia możliwości YouTube Music do Google Play Music. Na pierwszy ogień ma pójść zdawałoby się podstawowa funkcja, czyli odtwarzanie plików zapisanych lokalnie na naszym urządzeniu.

Ciekawe, czy niemiłe głosy posiadaczy Google Play Music odcisną się na popularności Spotify, Tidala czy Deezera. Pewnie większość po prostu dalej będzie korzystać z Muzyki Play i nic nie zmienią deklaracje Google, ale niektórzy obawiając się rychłego wyłączenia usługi (mimo, że Google jeszcze nic takiego nie zapowiadało) przesiądą się nie na YouTube Music, a konkurencję innych firm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)