Google News umożliwi bezpłatny dostęp do płatnych artykułów

Google szykuje rewolucję dla płatnych treści?
Google szykuje rewolucję dla płatnych treści?
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto

03.12.2020 10:28, aktual.: 02.03.2022 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zainwestuje 1 mld dolarów w partnerstwa z wydawcami wiadomości. Celem jest opłacenie części treści, które wyświetlają się w Google News. Na razie firma zawarła umowę z przedstawicielami kilku państw, ale rozmowy trwają.

News Showcase, nowy dodatek do Google News, który został uruchomiony w październiku, wyświetla specjalne panele z artykułami wybranymi przez wydawców. Celem nowej usługi jest zapewnienie użytkownikom darmowego dostępu do płatnych treści na serwisach informacyjnych. Czytelnicy wciąż będą musieli zarejestrować się bezpośrednio u wydawcy, ale nie będą opłacać abonamentu za teksty. 

Na razie usługa News Showcase dostępna jest w Brazylii i Niemczech. W najbliższym czasie ma zostać uruchomiona w Argentynie, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii i Australii. W pozostałych krajach "trwają rozmowy", poinformował Google. Na informacje dotyczące polskich treści będziemy musieli więc jeszcze poczekać. 

Jeżeli się uda i usługa trafi również do Polski, to użytkownicy będą mogli otrzymać dostęp do specjalnego panelu, gdzie wydawcy będą mogli promować swoje treści informacyjne. Pojawią się one w specjalnie przygotowanej zakładce w Google News. 

Warto zauważyć, że nowa funkcja dostępna jest na razie tylko w aplikacji Google News na Androida i iOS. Firma jednak zapowiedziała, że możliwość przeglądania bezpłatnie płatnych treści pojawi się również na stronie news.google.com oraz w Google Discover. Pozostaje trzymać kciuki, by również w Polsce udało się uruchomić tę usługę. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)