WP

Gigantyczny huragan uchwycony na kamerze z kosmosu. Rozmiar przeraża

Huragan Florence zmierza ku brzegom Stanów Zjednoczonych, ma uderzyć w ląd pod koniec tygodnie. W czasie, gdy Amerykanie przygotowują się na odparcie kataklizmu, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna uchwyciła na kamerze HD niesamowite zdjęcia Florence.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Florence widziany z kosmosu
Florence widziany z kosmosu (NASA Goddard Space Flight Center)
WP

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię na wysokości około 400 km. Z tej wysokości Florence można podziwiać w całej jego przerażającej okazałości. Zdjęcia oraz nagranie ukazują huragan o średnicy 800 km (to tyle, co ze Świnoujścia do Ustrzyk Dolnych).

Zdjęcia Ziemi w wysokiej jakości i na żywo (na stronie High Definition Earth-Viewing System) można oglądać dzięki projektowi HDEV. W ramach eksperymentu w 2014 roku na wysięgniku zainstalowanym na module Columbus Europejskiej Agencji Kosmicznej, zamontowano kamery o wysokiej rozdzielczości. Kamery chronione są przez utrzymujące ciśnienie i temperaturę skrzynki. Wideo nie jest nagrywane na komputery znajdujące się na pokładzie stacji, a przekazywane na żywo na Ziemię. Jedyne nagrania mogą zostać wykonane tylko na stacjach naziemnych.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP