Gadżety na miarę naszych czasów. Smartwatche do 78 proc. taniej

Gadżety na miarę naszych czasów. Smartwatche do 78 proc. taniej

Gadżety na miarę naszych czasów. Smartwatche do 78 proc. taniej
Źródło zdjęć: © Unsplasch
01.01.2020 12:51, aktualizacja: 20.01.2020 09:21

Smartwatche mimo niewielkich wymiarów są w stanie pomieścić maksimum różnorakich funkcji. Z początku stanowiły przedłużenie smartfona, które umożliwiało nam komunikację bez telefonu np. w trakcie biegania, a z czasem zaczęły nam towarzyszyć w pracy, a nawet... pod wodą.

Centrum zarządzania Wszechświatem na nadgarstku

Wachlarz swoich funkcji smartwatche otwierają dopiero po uruchomieniu za pomocą przycisku na obudowie lub dotyku. Te niewielkie urządzenia pomagają nam w dokonywaniu płatności bezgotówkowych, kontrolują samopoczucie, monitorując tętno, są mini-trenerem, który odmierza czas ćwiczeń, a także prywatną sekretarką. Opcji jest znacznie więcej...

Ważna jest zawartość, ale nie tylko...

Choć o cenie i popularności smartwatchy decyduje ich funkcjonalność i stosunek jakości do ceny, którą możemy za nie zapłacić, to aspekty wizualne także są istotne. Do wyboru mamy niedrogie, prostsze smartwatche dla dzieci, minimalistyczne modele (także świetnych dla sportowców smartbandów) dla każdego, rozbudowane modele sportowe o wyrazistej, oryginalnej formie, a także ta kategoria, która wpada w oko najszybciej, czyli produkty, które przypominają prawdziwe zegarki na eleganckiej bransolecie. Te ostatnie to wyjątkowe połączenie najnowszych technologii i eleganckiego wzornictwa (a także świetny pomysł na prezent dla kobiety).

Obraz
© Unsplasch

Trwały, funkcjonalny, uniwersalny - smartwatch

Odpowiednia jakość wykonania koperty i wzmocnionej bransolety w modelach sportowych smartwatchy umożliwi nam wykonywanie w nich dowolnej dyscypliny sportu. Niestraszne im upadki, woda i rysy. Wiele modeli można wzmocnić dzięki dedykowanym foliom ochronnych – takim samym, jak te, które naklejamy na wyświetlacz telefonu.

Z zakupem smartwatchy marek, które są nam mniej znane, od dawna wiązało się pewne ryzyko. Nietrudno wybrać model znanej marki, ale ciekawe funkcje i niebanalne wzornictwo najnowszej elektroniki są w porównaniu do dostępnych produktów po prostu ciekawsze i... tańsze. Dawniej mogliśmy np. nie otrzymać instrukcji obsługi w języku angielskim, mieć problem ze sparowaniem urządzenia z naszym modelem telefonu lub nie znać niektórych funkcji zegarka. Teraz takie sytuacje stały się rzadkością. Proste w obsłudze i bardzo intuicyjne zegarki obsługujemy bezproblemowo i szybko ładujemy. Plusem jest też kompatybilność systemu w zegarkach z najczęściej obsługiwanymi rodzajami w smartfonach: Androidem i IOS-em.

Dla pragnących być "fit"

Smartwatch to też cichy, praktyczny trener, który przyda się osobom aktywnym. Bez względu na to, czy trenujesz codziennie, czy chcesz zacząć przygodę z aktywniejszym trybem życia od policzenia kroków w ciągu dnia. Na wyświetlaczu zobaczymy, ile spaliliśmy kalorii, jaki przebyliśmy dystans i w jakim czasie. Problem z lokalizacją? Moduł GPS pomoże w lokalizacji (tę opcję docenią także ci, którzy w smartfona chcą wyposażyć dziecko lub seniora).

Dla ceniących łączność ze światem

Klasyczna i najważniejsza funkcja smartwatcha to nadal podstawa jego funkcjonalności - chodzi oczywiście o komunikację. Chcemy móc odbierać połączenia telefoniczne i internetowe, wiadomości SMS, a już na pewno powiadomienia z mediów społecznościowych, z których korzystamy najczęściej. Warto docenić smartwatch jako pomoc w pracy, zwłaszcza kiedy dzień spędzamy dynamicznie, pracujemy w terenie lub w czasie wyjazdu chcemy zachować jak najlepszą łączność z biurem.

Artykuł powstał przy współpracy z Allegro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)