Funkcje przeglądarki Chrome i Google, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście

Funkcje przeglądarki Chrome i Google, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście

Funkcje przeglądarki Chrome i Google, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko
09.02.2018 07:40

Możesz zamienić swoja przeglądarkę w prosty notatnik. Wystarczy, że wpiszesz w pasku adresu “data:text/html, ” (bez cudzysłowów) i wciśniesz enter. Otworzy się czysta karta, kliknij na niej kursorem i już możesz zacząć notować. Tekst pozostanie na karcie tak długo, jak będzie ona otwarta, a zniknie razem z jej zamknięciem. Zakładkę możesz też zapisać i przypiąć do paska tak, aby zawsze była pod ręką.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko
1 / 9

Znajdź mój telefon

Obraz
© WP.PL

Zgubiłeś telefon (z Androidem i zalogowanym kontem Google) i nie wiesz gdzie jest? Wpisz w pasku adresu „Znajdź mój telefon”. Przeglądarka może poprosić cię o ponowne zalogowanie, po czym wyświetli mapę Google'a z lokalizacją telefonu.

2 / 9

Wycisz hałasujące karty

Obraz
© WP.PL

Czasem, gdy otworzymy kilka kart naraz, zdarzy się, że w jednej z nich odpali się wideo i zacznie hałasować. Jak znaleźć grającą zakładkę? Wystarczy sprawdzić, na której wyświetla się obrazek głośnika. Teraz możemy ją zamknąć albo kliknąć na niej prawym przyciskiem myszy i wybrać „Wycisz kartę”.

3 / 9

Przełączaj karty bez użycia myszy

Obraz
© Fotolia | psphotography

Przełączanie karty w Chromie jest możliwe bez użycia myszki. Aby to zrobić, wystarczy wcisnąć klawisz Ctrl i numer od 1 do 9. Jeśli mamy otwartych 10 lub więcej kart to wciśnięcie Ctrl + 9 przeniesie nas zawsze na ostatnią zakładkę.

4 / 9

Nie masz internetu? Zagraj w dinozaura

Obraz
© WP.PL

Jeśli nagle okaże się, że twój komputer straci połączenie z internetem, Chrome pokaże planszę z tekstem „Brak połączenia z internetem” i grafikę pikselowego dinozaura. Jeśli w tym momencie przytrzymasz spację, dinozaur zacznie biec. Nie pozwól mu wpaść na kaktusy i nisko latające ptaki. Używaj spacji, aby je przeskakiwać.

5 / 9

Przypnij najczęściej używane karty

Obraz
© WP.PL

Jeśli masz karty, które zawsze są otwarte, możesz je na stałe przypiąć do paska. Wystarczy, że klikniesz na karcie prawym przyciskiem myszy i wybierzesz „przypnij”.

6 / 9

Menedżer zadań Chrome

Obraz
© WP.PL

Wiesz, że tak jak Windows, Chrome ma swój własny menedżer zadań. Aby go otworzyć, wciśnij naraz Shift + Esc. Możesz teraz zakończyć działania poszczególnych kart lub dodatków do przeglądarki.

7 / 9

Kalkulator i więcej w pasku adresu

Obraz
© WP.PL

Pasek adresu spełnia dużo więcej ról niż może się na początku wydawać. Aby wykonać dowolne obliczenie, wpisz je po prostu do paska adresu. Nawet nie musisz wciskać enter, rozwiązanie pojawi się od razu pod równaniem.

8 / 9

Przelicznik jednostek i walut

Obraz
© WP.PL

Musisz zamienić mile na kilometry lub funty na kilogramy? Nie musisz szukać strony z przelicznikiem. Wpisz co i na co chcesz przeliczyć, a Google poda ci odpowiedź w wynikach. Podobnie jak z jednostkami, sprawa ma się z walutami. Wystarczy wpisać z jakiej i na jaką walutę chcemy przeliczyć, a Google poda nam odpowiedź. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to orientacyjna kwota wedle kursu banku Citibank, a Google nie bierze odpowiedzialności za jej dokładność.

9 / 9

Selektor kolorów

Obraz
© WP.PL

W pasku adresu możemy też wpisać szesnastkowe oznaczenie koloru, a Google pokaże nam jego barwę i numer w systemie RGB.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)