FBI chce szpiegować użytkowników Gmaila i Dropboksa

FBI chce szpiegować użytkowników Gmaila i Dropboksa

FBI chce szpiegować użytkowników Gmaila i Dropboksa
28.03.2013 08:40

Pomimo wszechobecności monitorowania komunikacji cyfrowej, FBI wciąż ma problemy w obserwowaniem na bieżąco takich usług jak Gmail, Google Voice oraz Dropbox.

Sytuacja może się jednak zmienić, gdyż FBI w tym roku priorytetowo traktuje monitorowanie konwersacji internetowych oraz usług działających w chmurze.

Te informacje podał Andrew Weissmann, główny prawnik FBI. Twierdzi, że coraz większa popularność rozmawiania przez komunikatory i sieci społecznościowe tłumi zdolność agencji do monitorowania przepływu informacji.

Choć agencja dzięki ustawie z 199. roku może bezproblemowo czytać maile, problem pojawia się przy monitorowaniu usług działających w czasie rzeczywistym, jak np. Google Talk, czy Skype oraz wspomnianych usług w chmurze. Jak twierdzi pan Weismann: "tego typu usługi są wykorzystywane do rozmów związanych z przestępstwami".

Nie do końca wiemy jeszcze jak FBI zamierza rozwiązać ten problem, bo komunikacja przez Gmail odbywa się z wykorzystaniem szyfrowania SSL, co uniemożliwia podejrzenie tych konwersacji. Wierzymy jednak że i na to znajdzie się metoda. Więcej szczegółów znajdziecie na slate.com.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szef T-Mobile: Przestańcie w końcu pieprzyć"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)