Facebook zbiera dane i przypina ci poglądy polityczne. Sprawdzisz to w prosty sposób

Facebook zbiera dane i przypina ci poglądy polityczne. Sprawdzisz to w prosty sposób

Facebook zbiera dane i przypina ci poglądy polityczne. Sprawdzisz to w prosty sposób
Źródło zdjęć: © East News | Gabriel Bouys
Arkadiusz Stando
28.03.2018 11:00

Facebook stoi w obliczu wielkiej afery i wielkich problemów. Coraz więcej użytkowników oraz firm odwraca się od portalu. Tymczasem ujawniają się kolejne kontrowersyjne fakty, dotyczące zbierania informacji o użytkownikach.

Działalność firmy przynosi miesięcznie około 4 miliardy dolarów. Facebook zarabia na wszystkim, co na nim robimy, służąc jednocześnie swoim reklamodawcom. Jak się okazuje, portal nie tylko zbiera nasze dane, ale też analizuje je i przypisuje do konkretnych profili, poprzez użycie algorytmu.

Facebook myśli, że wie, jakie masz preferencje polityczne. Specjalnie zaprojektowany algorytm analizuje wszystkie nasze kontakty z polityką na portalu. Program bierze też pod uwagę, jakie preferencje polityczne wprowadzimy sami, na naszym profilu, w sekcji "informacje". Mogliście nieświadomie wprowadzić je już przy zakładaniu konta, nawet nie myśląc jeszcze wtedy o konsekwencjach.

Poglądy polityczne, jakie przyznał wam portal, możecie sprawdzić pod tym adresem. To są preferencje reklamowe, i nie ma w tym żadnego przypadku. Ciężko powiedzieć, gdzie wam się pojawią, ale w moim przypadku zauważyłem je w strefie "zainteresowania" i dalej "Styl życia i Kultura". Polecam także przejrzeć wszystkie sekcje, możecie się dowiedzieć, ile Facebook o was wie. Szczególnie "informacje".

Jeśli chcecie, możecie usunąć domniemaną przynależność do takich pewnych grup społecznych, czy poglądów politycznych. Wystarczy najechać myszką na konkretny element, wtedy pojawia się znaczek "X", wystarczy go nacisnąć, aby pozbyć się niechcianej "preferencji".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)