Facebook: Europejczycy nadal będą musieli podawać prawdziwe dane

Facebook: Europejczycy nadal będą musieli podawać prawdziwe dane18.02.2013 13:30
Facebook: Europejczycy nadal będą musieli podawać prawdziwe dane
Źródło zdjęć: © Poster Boy NYC / flickr.com / CC

Wirtualny świat Facebooka rządzi się własnymi prawami. Przykładowo młodzież poniżej trzynastego roku życia nie ma do niego wstępu. Innym wymogiem jest podanie prawdziwego imienia i nazwiska, co niekoniecznie musi podobać się wszystkim, a już na pewno nie podoba się niemieckiej instytucji zajmującej się ochroną danych osobowych, która zaskarżyła regulacje Facebooka w tej kwestii. I przegrała.

Na razie w pierwszej instancji przed sądem administracyjnym w Szlezwiku. Biuro niemieckiego komisarza do spraw ochrony danych osobowych dowodziło, że Facebook powinien oficjalnie dopuścić używanie pseudonimów, a obecne zasady korzystania z sieci społecznościowej są „nieakceptowalne”, ponieważ godzą w niemieckie ustawodawstwo z zakresu ochrony prywatności oraz w wolność wypowiedzi.

Tymczasem Facebook dowodził, że to i tak bez znaczenia, ponieważ w tej kwestii niemieckie rozwiązania go nie dotyczą, bowiem europejska siedziba Facebooka znajduje się w Irlandii. I niemiecki sąd przyznał w tej sprawie rację amerykańskiej firmie. W piątek, czyli zaraz po ogłoszeniu tego rozstrzygnięcia niemiecki urząd zapowiedział, że będzie się odwoływał od tej decyzji.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)