Facebook buduje pracownikom apartamenty

Facebook buduje pracownikom apartamenty

Facebook buduje pracownikom apartamenty
Źródło zdjęć: © St Anton Partners
14.10.2013 10:55, aktualizacja: 14.10.2013 11:42

Facebook buduje w Kalifornii, koło siedziby firmy własne mieszkania,
"by jego pracownicy już nigdy nie musieli oddalać się od pracy" - napisał magazyn "Time" w
artykule, który znalazł się wśród 10 najpopularniejszych tekstów minionego tygodnia.

Firma mnoży benefity, którymi obdarza swoich pracowników i tak już luksusowego kampusu Facebooka zwanego Menlo Park i teraz oferuje im możliwość zamieszkania obok miejsca pracy, "bo któż nie ma dość zachowywania zdrowego rozdziału między życiem prywatnym a pracą?" - ironizuje "Time".

Gigant medialny zapowiedział, że za 12. mln dolarów wybuduje kompleks, który pomieści 394 mieszkania, wliczając w to zarówno spore apartamenty, jak i małe kawalerki.

"Zgodnie ze swoją tradycją, Facebook nie poskąpi udogodnień. Anton Menlo, bo tak będzie się nazywał kompleks, będzie wyposażony w bar, sklep, basen, a nawet centrum dziennej opieki nad psami" zapracowanych mieszkańców - wylicza "Time".

W apartamentach zamieszka około 1. proc. pracowników Facebooka.

"Wielu osobom przyjdą na myśl fabryczne miasta popularne sto lat temu, ale teraz kompleks jest usytuowany "pięć minut rowerem" od i tak już świetnie wyposażonego kampusu, gdzie oferowane są darmowe lody i kawa latte" - pisze amerykański tygodnik.

O planach budowlanych Facebooka napisał też w ubiegłym tygodniu "Wall Street Journal", który również przypomina, że na początku XX wieku wielkie amerykańskie firmy budowały dla swych robotników "fabryczne miasta", gdzie pracownicy otrzymywali mieszkania, opiekę medyczną i policyjną, budowano im kościoły i dostarczano na miejscu właściwie wszelkie usługi.

Jednak "spędzanie więcej czasu w zasięgu firmy niekoniecznie jest rzeczą pozytywną (...), minusem może być niewyartykułowane oczekiwanie, że pracownicy będą pracować zawsze" - ostrzega "Wall Street Journal".

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)