Elon Musk ujawnia "supertajny plan". Tesla Cybertruck może nie być końcem nowości

Elon Musk ujawnia "supertajny plan". Tesla Cybertruck może nie być końcem nowości

Elon Musk ujawnia "supertajny plan". Tesla Cybertruck może nie być końcem nowości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.12.2019 15:39

W ciągu ostatnich 14 lat Tesla ściśle przestrzegała "Master Planu" napisanego przez Elona Muska i odsłoniła wszystkie pojazdy z tej listy, z wyjątkiem jednego.

Elon Musk opublikował "Tajny Master Plan Tesli" w sierpniu 2006 roku. Jak podaje serwis Electrek, na liście projektów Tesli znalazły się m.in. elektryczne kompaktowe pojazdy Tesli, Cybertruck i Cyberquad. Jednak na liście wciąż pozostaje jeden niezrealizowany punkt - elektryczny transport miejski "o dużej gęstości pasażerskiej".

Musk zauważył, że Cybertruck będzie na tę chwilę ostatnim nowym produktem Tesli, ale zgodnie z głównym planem firma może pracować jeszcze nad uruchomieniem nowego pojazdu transportowego. Musk mówił już o tym, że Tesla produkuje elektryczny minibus oparty na Modelu X, ale projekt nie doszedł do skutku.

Transport miejski od Tesli

Kiedy inna firma miliardera - Boring Company zaprezentowała swój pierwszy tunel w Los Angeles, używano w nich pojazdów Tesli i sugerowano, że firma chętnie wykorzystałaby technologię w oparciu o rozwiązania Tesli w swoich tunelach i systemach transportu.

W pewnym momencie obie firmy rozmawiały o stworzeniu nowego pojazdu elektrycznego o większej pojemności pasażerskiej i opublikowali ten obraz koncepcyjny:

Obraz
© Materiały prasowe

Bardzo prawdopodobne, że tak właśnie będzie wyglądać transport publiczny od Tesli i będzie on efektem współpracy obu firm należących do Elon Muska. Boring Company pracuje obecnie nad nowym systemem tuneli, w których powyższe pojazdy prawdopodobnie mogłyby jeździć. Może to być pierwszy komercyjny projekt na taką skalę.

Budowa tuneli została zlecona przez organizację Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA) i ma zostać ukończona do końca 2020 roku. Na razie jednak brakuje potwierdzenia, czy faktycznie projekt pojazdu zaprezentowany przez Boring Company zostanie zrealizowany przez Teslę i ostatecznie wykorzystany w tunelach. Na tę chwilę pozostaje nam czekać na więcej informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)