Elon Musk ujawnia "supertajny plan". Tesla Cybertruck może nie być końcem nowości

Elon Musk ujawnia "supertajny plan". Tesla Cybertruck może nie być końcem nowości19.12.2019 15:39
Elon Musk ujawnia "supertajny plan". Tesla Cybertruck może nie być końcem nowości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W ciągu ostatnich 14 lat Tesla ściśle przestrzegała "Master Planu" napisanego przez Elona Muska i odsłoniła wszystkie pojazdy z tej listy, z wyjątkiem jednego.

Elon Musk opublikował "Tajny Master Plan Tesli" w sierpniu 2006 roku. Jak podaje serwis Electrek, na liście projektów Tesli znalazły się m.in. elektryczne kompaktowe pojazdy Tesli, Cybertruck i Cyberquad. Jednak na liście wciąż pozostaje jeden niezrealizowany punkt - elektryczny transport miejski "o dużej gęstości pasażerskiej".

Musk zauważył, że Cybertruck będzie na tę chwilę ostatnim nowym produktem Tesli, ale zgodnie z głównym planem firma może pracować jeszcze nad uruchomieniem nowego pojazdu transportowego. Musk mówił już o tym, że Tesla produkuje elektryczny minibus oparty na Modelu X, ale projekt nie doszedł do skutku.

Zobacz też: Zauważył ją na drodze. Od razu zaczął nagrywać

Transport miejski od Tesli

Kiedy inna firma miliardera - Boring Company zaprezentowała swój pierwszy tunel w Los Angeles, używano w nich pojazdów Tesli i sugerowano, że firma chętnie wykorzystałaby technologię w oparciu o rozwiązania Tesli w swoich tunelach i systemach transportu.

W pewnym momencie obie firmy rozmawiały o stworzeniu nowego pojazdu elektrycznego o większej pojemności pasażerskiej i opublikowali ten obraz koncepcyjny:

289836084790590458
© Materiały prasowe

Bardzo prawdopodobne, że tak właśnie będzie wyglądać transport publiczny od Tesli i będzie on efektem współpracy obu firm należących do Elon Muska. Boring Company pracuje obecnie nad nowym systemem tuneli, w których powyższe pojazdy prawdopodobnie mogłyby jeździć. Może to być pierwszy komercyjny projekt na taką skalę.

Budowa tuneli została zlecona przez organizację Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA) i ma zostać ukończona do końca 2020 roku. Na razie jednak brakuje potwierdzenia, czy faktycznie projekt pojazdu zaprezentowany przez Boring Company zostanie zrealizowany przez Teslę i ostatecznie wykorzystany w tunelach. Na tę chwilę pozostaje nam czekać na więcej informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)