Trwa ładowanie...
div67q6

Elon Musk pogrąży Ubera. Tesla kupiła DeepScale

Szef Tesli kupił kolejny startup, który ma pomóc w tworzeniu całkowicie autonomicznych pojazdów. Szybkie działania Muska mogą być gwoździem do przysłowiowej trumny Ubera, ponieważ firma wielokrotnie dawała do zrozumienia, że jej jedynym ratunkiem są autonomiczne taksówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk pogrąży Ubera. Tesla kupiła DeepScale
(East News, Fot: Charley Gallay/Getty AFP/East News)
div67q6

Tesla podejmuje ciągłe wysiłki na rzecz stworzenia w pełni autonomicznych pojazdów. Pomimo tego, że projekt wciąż wymaga dopracowania, o czym świadczy wadliwe działanie funkcji Smart Summon, Elon Musk nie poddaje się i szuka coraz to nowszych pomysłów.

Elon Musk: Zakup kolejnego startupu

Jednym z ostatnich kroków Elona Muska był zakup startupu DeepScale. Firma specjalizuje się w doskonaleniu autonomicznych pojazdów. Stosuje w tym celu sztuczną inteligencję.

div67q6

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu TechCrunch DeepScale jest w posiadaniu wiedzy na temat zastosowania głębokich sieci neuronowych w czujnikach pojazdów.

Rozwiązanie te można określić jako systemy percepcji, pozwalające samochodom zrozumieć otaczający je świat.

Współpraca z DeepScale może okazać się sposobem na urzeczywistnienie misji Elona Muska o ulicach zapełnionych robotaksówkami Tesli.

div67q6

Elon Musk: Wyścig z Uberem

Ambitne plany Elona Muska mogą zaszkodzić Uberowi. Firma mierzy się z licznymi problemami, wśród których za najważniejszy można uznać kłopoty z kierowcami. Pracownicy Ubera coraz częściej buntują się przeciwko niskim płacom.

Uber nie może jednak podnieść stawek za przewozy, ponieważ groziłoby to utratą klientów na rzecz Bolta albo innych przewoźników, w tym tradycyjnych taksówek. Rozwiązaniem miały być autonomiczne taksówki.

div67q6

Podziel się opinią

Share
div67q6
div67q6
Więcej tematów