Tesla kupiła start-up DeepScale. Autonomiczne taksówki coraz bliżej

Tesla kupiła start-up DeepScale. Autonomiczne taksówki coraz bliżej

Tesla kupiła start-up DeepScale. Autonomiczne taksówki coraz bliżej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.10.2019 13:41

Tesla coraz bliżej autonomicznych taksówek. Firma zakupiła start-up DeepScale, dzięki któremu będzie mogła szybciej zrealizować wizję Elona Muska - stworzenia robotaxis, czyli taksówek bez kierowców.

Dyrektor generalny DeepScale, Forrest Iandola poinformował za pośrednictwem LinkedIn, że dołączył do Tesli jako starszy pracownik ds. nauki maszynowej.

- W tym tygodniu dołączyłem do zespołu Tesla #Autopilot. Nie mogę się doczekać współpracy z jednymi z najbystrzejszych umysłów w #deeplearning i #autonomousdriving - napisał na swoim profilu.

Nowi pracownicy zasilą zespół zajmujący się autopilotem Tesli, który latem tego roku w wyniku odejścia jej lidera, Stuarta Bowersa opuściło aż 11 inżynierów.

Obecnie samochody Tesli nie są w pełni automatyczne. Pojazdy nie mogą poruszać się bez kierowcy, a zastosowany w nich autopilot pełni jedynie funkcję zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy. Z pomocą w osiągnięciu pełnej automatyzacji przychodzi firma DeepScale.

Technologia stworzona przez start-up DeepScale została zaprojektowana tak, aby w pełni wykorzystać wydajne głębokie sieci neuronowe w czujnikach i procesorach w celu poprawy dokładności systemów postrzegania. Dzięki udoskonaleniu tych systemów, samochody mogą stać się w pełni autonomiczne i spełnić marzenia Muska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)